Рекомендовані типи лічильників

Рекомендації  щодо  технічних характеристик засобів вимірювальної техніки 

У відповідності до вимог Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕ від 14.03.2018 № 311 (зі змінами та доповненнями), ПАТ «Запоріжжяобленерго» доводить до відома споживачів рекомендації щодо технічних характеристик засобів вимірювальної техніки, допущених до застосування в Україні.

 

 1. Для всіх точок вимірювання 2 – 3 рівня напруги а також для точок вимірювання 1 рівня напруги об’єктів (крім багатоквартирних житлових будинків та колективних
  побутових споживачів) з приєднаною потужністю електроустановок 150 кВт і більше або середньомісячним обсягом споживання електричної енергії понад 50 тис. кВт·год (фактичним за попередні 12 місяців або заявленим для нових електроустановок), генеруючих електростанцій (
  зокрема генеруючих установок приватних домогосподарств) або якщо це необхідно для забезпечення комерційного обліку електричної енергії відповідно до вибраного споживачем тарифного плану електропостачання – інтервальні електролічильники активної та реактивної електричної енергії на прийом і передачу у чотирьох квадрантах з функцією дистанційного зчитування показів (наявність вбудованих GSM/GPRS модемів), обладнаний окремими комунікаційними портами для локального та дистанційного доступу та зберігання у внутрішній пам’яті лічильника погодинних даних вимірювання не менше ніж 6 місяців, з вмонтованими індикаторами магнітних та електричних полів. При втраті живлення результати вимірювань електричної енергії та потужності мають зберігатись у вбудованій пам’яті, що здатна зберігати зареєстровані значення, не менше 40 діб. Класи точності лічильників та вимірювальних трансформаторів – у відповідності до таблиці 1.
 2. Для точок вимірювання 1 рівня напруги (юридичні особи із середньомісячним споживанням до 50000 кВт*год за місяць) з дозволеною (договірною) потужністю електроустановок 16 кВт та вище електролічильники активної та реактивної енергії (споживання, генерація) з вмонтованими індикаторами магнітних та електричних полів, з базовим (номінальним) струмом 5А, з класом точності у відповідності до таблиці 1.
 3. Для точок вимірювання 1 рівня напруги (юридичні особи із середньомісячним споживанням до 50000 кВт*год за місяць) з дозволеною (договірною) потужністю електроустановок до 16 кВт електролічильники активної енергії, з вмонтованими індикаторами магнітних та електричних полів, з базовим (номінальним) струмом 5А, з класом точності у відповідності до таблиці 1.
 4. Побутовим споживачам, що бажають розраховуватись за тарифами, диференційованими за періодами часу багатотарифні (інтервальні) електролічильники активної електроенергії, з вмонтованими індикаторами магнітних та електричних полів, з базовим (номінальним) струмом 5А, з класом точності у відповідності до таблиці 1.
 5. Побутовим споживачам для розрахунків по одному тарифу інтегральні електролічильники активної електроенергії, з підвищеним захистом від впливу магнітних та електричних полів, з базовим (номінальним) струмом 5А, з класом точності у відповідності до таблиці
 6.  Забудовникам багатоквартирних будинків – багатотарифні (інтервальні) лічильники з можливістю інтеграції в існуючу АСКОЕ ПАТ «Запоріжжяобленерго», з вмонтованими індикаторами магнітних та електричних полів з класом точності у відповідності до таблиці 1. Типи лічильників обираються в залежності від того, яка система вже змонтована на ТП від якого живиться будинок. Уразі відсутності встановленого обладнання – згідно облікової політики комерційної дирекції.

  Таблиця № 1

  Рівень напруги

  Приєднана потужність S(повна)/P(активна)

  Клас точності

  лічильник

  Вимірювальні трансформатори

  Активна енергія

  Реактивна енергія

  струму

  напруги

  3

  35 кВ < Uп ≤ 154 кВ

  понад 63МВА/50МВт

  0,2S

  2

  0,2S

  0,2

  до 63МВА/50МВт

  C(0,5S)

  2

  0,2S

  0,2

  2

  1 кВ < Uп ≤ 35 кВ

  понад 1МВА(1МВт)

  С(0,5S)

  2

  0,5S

  0,5

  від 160кВА(150кВт)
  до 1МВА(1МВт)

  B(1,0)

  2

  0,5S

  0,5

  до 160кВА(150кВт)

  B(1,0)

  2

  0,5S

  0,5

  1

  Uп ≤ 1 кВ

  понад
  160кВА(150кВт)

  B(1,0)

  2

  0,5S

  0,5

  до 160кВА(150кВт)

  A(2,0)

  3

  0,5S

  0,5

  Всі однофазні електронні лічильники повинні мати два вимірювальних елемента:

  • перший (основний) – в колі «фаза» електричної мережі;

  • другий (допоміжний) – в колі «нуль» електричної мережі.

 

 •  

Підтвердженням наявності в лічильнику двох вимірювальних елементів є наступне зображення на паспорті (щитку)  «    »