Реформування ринку електроенергетики

Згідно із Законом України “Про ринок електричної енергії” з 01 січня 2019 року процес забезпечення споживачів електроенергією, замість традиційних обленерго, здійснюватимуть дві нові структури — Оператор системи розподілу та Електропостачальник.

Оператор системи розподілу:

  • відповідає за якість та надійність електрозабезпечення;

  • керує системою розподілу;

  • експлуатує та ремонтує лінії електропередач, підстанції та інші енергооб’єкти;

  • здійснює підключення до/ відключення від системи розподілу (мереж);

  • встановлює прилади обліку електроенергії та фіксує їх покази.

Функції Оператора системи розподілу на території Запорізької області здійснюватиме ПАТ “Запоріжжяобленерго”. Згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, від 13.11.2018 № 1415 Товариство вже отримало ліцензію з розподілу електричної енергії, що набуває чинності з 1 січня 2019 року. Натомість видані раніше Товариству ліцензії на передачу електроенергії місцевими (локальними) мережами та на постачання електроенергії за регульованим тарифом (обидві від 04.09.1996) з 01 січня 2019 року анулюються.

Електропостачальник:

  • постачає електроенергію споживачам;

  • обслуговує клієнтів з питань нарахувань та розрахунків вартості і умов оплати, коректності розрахунків за електроенергію.

У кожному регіоні держава призначає одного Постачальника універсальної послуги — електропостачальну компанію, що постачатиме електроенергію побутовим та малим непобутовим споживачам (населенню, малому бізнесу та бюджетним установам) за фіксованим тарифом, встановленим державою. В Запорізькій області функція Постачальника універсальної послуги покладена на ТОВ «Запоріжжяелектропостачання» (детальніше — див. на сайті цієї компанії http://zpep.com.ua/).

Решті споживачів електроенергію постачатиме обрана ними електропостачальна компанія — а вже сьогодні ліцензію на цей вид діяльності отримали понад 200 суб’єктів господарювання — за встановленими нею згідно з ринковими принципами ціноутворення цінами.