Тарифна політика; прогнози зміни тарифів

 

Згідно Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого Указом Президента України від 10.09.2014 № 715/2014 функція регулювання цін (тарифів) на товари (послуги) суб’єктів природних монополій у паливно-енергетичному комплексі України покладена на Національну комісію, що здійснює державне регулювання в електроенергетиці та комунальному господарстві (НКРЕКП).

 

Цю функцію НКРЕКП виконує, керуючись визначеним чинним законодавством принципами регулювання, визначеними чинним законодавством, основним з яких є принцип балансу економічних інтересів виробників і споживачів їх товарів та послуг, а також принцип забезпечення повного відшкодування споживачем економічно обґрунтованих витрат на виробництво, передачу та постачання електричної енергії.

 

В межах наданих законодавством повноважень НКРЕКП встановлює:

 

  1. тариф на відпуск електричної енергії для енергогенеруючих підприємств, що працюють на ОРЕ не за ціновими заявками. До такої групи виробників електричної енергії належать атомні і гідро- та гідроакумулюючі електростанції, теплоелектроцентралі, когенераційні установки;

  2. тариф на передачу електроенергії магістральними та міждержавними електромережами;

  3. тариф на передачу електричної енергії місцевими (локальними) мережами та постачання електричної енергії кінцевим споживачам;

  4. «зелений» тариф на електричну енергію, вироблену суб’єктами господарювання на об’єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії – вироблену лише малими гідроелектростанціями);

  5. тарифи на електричну енергію для населення;

  6. роздрібні тарифи на електричну енергію для непобутових споживачів.

 

Ціни на електричну енергію, яку постачають суб’єкти підприємницької діяльності, що мають ліцензію на постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом, визначаються в договорах між постачальником і споживачем електричної енергії.

 

Проведення відкритого обговорення щодо питання встановлення тарифів

на розподіл електричної енергії ПАТ «Запоріжжяобленерго»

на 2019 рік

 

ПАТ «Запоріжжяобленерго» на виконання постанови НКРЕКП від 30 червня 2017 року № 866 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (із змінами і доповненнями), повідомляє про проведення відкритого обговорення (відкритого слухання) щодо питання встановлення тарифів на розподіл електричної енергії на 2019 рік.

 

Зауваження та пропозиції щодо прогнозних тарифів на розподіл електричної енергії приймаються з 5 жовтня до 18 жовтня 2018 року (включно) на електронну адресу E.Artemenko@zoe.com.ua або поштою за адресою: м. Запоріжжя, вул. Сталеварів,14, 69035. Анонімні зауваження та пропозиції, а також  пропозиції  та зауваження, що будуть надані після 18 жовтня 2018 року, розглядатися не будуть.

 

Відкриті обговорення (відкриті слухання)   заплановані на 19 жовтня 2018 року (про місце і час буде повідомлено додатково).

 

Результати відкритих обговорень (відкритих слухань) будуть оформлені протоколом та оприлюднені на офіційному сайті ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

Прогнозовані тарифи на розподіл електричної енергії ПАТ “Запоріжжяобленерго” на 2019 рік

 

Перенесення відкритого обговорення тарифів

на розподіл електричної енергії ПАТ «Запоріжжяобленерго» на 2019 рік

 

ПАТ “Запоріжжяобленерго” повідомляє про перенесення відкритого обговорення щодо питання встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії ПАТ «Запоріжжяобленерго» на 2019 рік на 23 жовтня 2018 року. 

 

Обговорення відбудеться за адресою м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, 14, 3 поверх, селекторна студія. Початок обговорення о 10:00.

 

Відбулось відкрите обговорення тарифів

на розподіл електричної енергії ПАТ «Запоріжжяобленерго» на 2019 рік

 

На виконання постанови НКРЕКП від 30 червня 2017 року № 866 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (із змінами і доповненнями) ПАТ “Запоріжжяобленерго” 23 жовтня провело відкрите обговорення (відкрите слухання) питання встановлення тарифів на розподіл електричної енергії на 2019 рік.

 

В обговоренні взяли участь представники громадськості, НКРЕКП, Запорізької обласної державної адміністрації та ПАТ “Запоріжжяобленерго”. Нижче наведений протокол відкритих слухань із ухваленими рішеннями.

 

Протокол відкритого обговорення тарифів на розподіл електроенергії на 2019 рік