Порядок тимчасового приєднання до електромереж

ПАТ “Запоріжжяобленерго” повідомляє про тимчасове призупинення виконання зобов’язань

за Договорами про приєднання на період дії правового режиму воєнного стану

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про настання обставин непереборної сили

 

Шановні клієнти, партнери та усі інші зацікавлені сторони!

 

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 64/2022 від 24.02.2022 р. на всій території України починаючи з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року було введено воєнний стан.

 

Відповідно до приписів діючого законодавства України військові дії, оголошена та неоголошена війна, збройний конфлікт або серйозна погроза такого конфлікту, включаючи, але не обмежуючись ворожими атаками є обставинами непереборної сили (Форс-мажорними обставинами) — надзвичайними та невідворотними обставинами, що об’єктивно унеможливлюють виконання зобов’язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов’язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами. Зазначені обставини засвідчені Торгово-промисловою палатою України листом від 28.02.2022р. № 2024/02.0-7.1 та діють з 24 лютого 2022 року до закінчення воєнного стану.

 

З урахуванням вказаного, враховуючи об’єктивні загрози життю та здоров’ю працівників Товариства та з метою мінімізації вказаних ризиків, ПАТ «Запоріжжяобленерго» повідомляє усіх клієнтів та контрагентів Товариства за укладеними договорами, про настання обставин непереборної сили (Форс-мажорних обставин), які об’єктивно можуть унеможливлювати належне та своєчасне виконання зобов’язань, передбачених умовами укладених договорів (контрактів, угод тощо), зокрема договорів про надання послуг з приєднання до електричних мереж системи розподілу, обов’язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами.

 

Враховуючи викладене, повідомляємо що виконання зобов’язань за Договорами про приєднання тимчасово призупинено на період дії правового режиму воєнного стану, з причин:

 

  • ймовірності загрози життю та здоров’ю працівників Товариства під час виконання службових обов’язків;
  • відсутності доступу до геоінформаційних систем та інших баз даних;
  • неможливість проведення закупівель необхідного електротехнічного обладнання та ускладнена логістика його доставки в місця будівництва;
  • неможливість формування земельних ділянок та виписок із прав власності земельних ділянок у зв’язку напрацюванням електронних ресурсів державних реєстрів кадастрової картки по трасі проектованих ЛЕП;
  • неможливість узгодження проектних опрацювань з ГоловАПУ та комунальними службами (власниками інженерних комунікацій);
  • неможливість узгодження траси проходження ЛЕП у зв’язку з виїздом із населених пунктів власників земельних ділянок та зацікавлених осіб (землекористувачів та власників суміжних ділянок);
  • відсутність доступу до деяких електричних мереж через руйнування дорожньої інфраструктури.

 

Разом з тим, ПАТ «Запоріжжяобленерго» продовжує надавати послуги з розподілу, усуває аварії та докладає усіх необхідних дій та заходів, які залежать від Товариства, з метою забезпечення безперебійного постачання електричної енергії для життєдіяльності нашого регіону.

 

 

Порядок тимчасового приєднання до системи розподілу у період дії в Україні воєнного стану

 

У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг НКРЕКП), затвердила спрощений Порядок тимчасового приєднання до системи розподілу у період дії в Україні воєнного стану (далі – Порядок).

 

Ознайомитися із Порядком можна за посиланням: https://www.nerc.gov.ua/acts/pro-zatverdzhennya-poryadku-timchasovogo-priyednannya-elektroustanovok-do-sistemi-rozpodilu-u-period-diyi-v-ukrayini-voyennogo-stanu.

 

Також за рішенням НКРЕКП на період дії в Україні воєнного стану до прийняття окремого рішення зупинено дію розділу IV Кодексу систем розподілу та Методики (порядку) формування плати за приєднання до системи передачі та системи розподілу.

 

Операторів систем розподілу зобов’язали здійснювати надання послуг з приєднання електроустановок замовників, що звернулись із заявою про приєднання після 24.02.2022, відповідно до Порядку.

 

У разі об’єктивної неможливості надання послуг з приєднання електроустановок замовників, за укладеними до 24.02.2022 договорами про приєднання у порядку, визначеному розділом IV Кодексу систем розподілу, оператори систем розподілу мають повідомити замовників згідно з процедурою, визначеною договорами про приєднання до електромереж, про неможливість виконання зобов’язань, у зв’язку з настанням обставин непереборної сили, до їх офіційного закінчення.

 

Додатки: Заява про тимчасове приєднання та Технічні умови тимчасового приєднання