Багаття, розкладене в охоронній зоні електромереж, може стати причиною аварійних відключень електроенергії

30 Квітня 2020

ПАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує про необхідність дотримуватися правил безпеки – у тому числі пожежної – в охоронних зонах електромереж.

 

Як свідчить аналіз технологічних порушень в електромережах, в середньому до 20-30% з них відбуваються через порушення громадянами правил поводження в охоронних зонах. Серед найбільш поширених та небезпечних з таких порушень – розведення багаття в охоронній зоні електромереж.

 

Навіть невеличке на перший погляд вогнище, розкладене під повітряними лініями електропередач, може стати причиною нагрівання проводів або з’єднань на них і, як наслідок, їх обриву. В результаті на лінії виникне аварійна ситуація, що загрожує місцевим мешканцям знеструмленням – можливо, доволі тривалим. Та що значно гірше, – обірваний дріт створює пряму загрозу життю та здоров’ю людей, що можуть постраждати від ураження електрострумом.

 

Ще більшу небезпеку становлять низові пожежі, адже здатні спричинити масштабні пошкодження енергооб’єктів – повітряних ліній, електроопор, трансформаторних підстанцій, тощо – та тривалі аварійні відключення електроенергії.

 

Аби уникнути знеструмлень та запобігти нещасним випадкам, категорично забороняється поблизу ліній електропередач та трансформаторних підстанцій розкладати багаття, спалювати стерню, залишати легкозаймисті матеріали та складати сміття.

 

Окремо звертаємося до шанувальників пікніків на природі із вогнищем та шашликами – пам’ятайте правила пожежної безпеки та поводження в охоронних зонах електромереж. А ще краще – дотримуйтесь карантину та святкуйте вдома.

 

 

Довідка:

Охоронна зона ліній електропередач в залежності від їх напруги становить від 10 м до 30 м по обидва боки від ліній; трансформаторних підстанцій – не менше 3 м від огорожі або будівлі самої ТП.