Власник бази відпочинку у Кирилівці буде оштрафований на 1,5 мільйони гривень за порушення Правил користування електроенергією

18 Липня 2017

Власник бази відпочинку «Хуторок», розташованої на косі Пересип у смт. Кирилівка, протягом двох років безобліково споживав – фактично крав – електроенергію, за що буде оштрафований, за попередніми підрахунками, на 1,5 мільйони гривень.

 

Як повідомив директор з фінансово-економічної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олексій ПАШИН, із початком курортного сезону компанія посилила контроль за дотриманням споживачами електроенергії, які проживають у курортній зоні, Правил користування електроенергією та інших нормативних документів у галузі електроенергетики. Перший же рейд, проведений у смт. Кирилівка, виявив близько півсотні порушень.

 

Найбільш показовим є випадок із базою відпочинку «Хуторок» ФОП «Мухамадєєв Р.Г.».

 

– На території бази розташовані 13 двоповерхових будиночків, обладнаних водонагрівачами, кондиціонерами, супутниковими антенами та іншою електротехнікою, басейн із фільтруванням та підігрівом води, а також кілька торгівельних точок – субспоживачів. Власник «Хуторка», доба перебування у якому пожильцям коштує 2,2 тисячі гривень, вирішив ще збільшити власний прибуток, «заощадивши» на електроенергії та самовільно підключившись до мереж ПАТ «Запоріжжяобленерго». Протягом двох років він безобліково споживав – де-факто крав – електроенергію, – пояснив Олексій ПАШИН.

 

За результатами перевірки бази відпочинку «Хуторок» були складені відповідні документи та здійснено відключення незаконного енергоживлення бази. З метою унеможливлення в подальшому самовільного незаконного підключення даної бази, її відключення було здійснено безпосередньо від електроопори. За попередніми оцінками сума штрафу за безобліково спожиту електроенергію для ФОП «Мухамадєєв Р.Г.» складе близько 1,5 мільйони гривень.

 

– У подальшому цей підприємець зможе підключитися виключно законним шляхом, із дотриманням всіх необхідних процедур, попередньо відшкодувавши завдані нашій компанії збитки. Курортний сезон-2017 для нього завершений. Так само, як він завершений для субспоживачів, що були підключені б/в «Хуторок». А відпочивальники, які проживали на базі, були вимушені шукати собі інше місце відпочинку.

 

Таким чином власник б/в «Хуторок», намагаючись «заощадити» та схитрувати, перехитрував сам себе тричі. По-перше, вкладені у будівництво та розвиток бази чималі гроші відтепер лежать мертвим вантажем та прибутку не приносять. По-друге, субабоненти напевно вимагатимуть від нього неустойку за понесені внаслідок відключення від енергопостачання збитки. По-третє – проблеми із відпочивальниками, які вимушені у розпал сезону шукати для відпочинку інше місце та вимагають повернення сплачених за відпочинок коштів. І найголовніше – ФОП «Мухамадєєв Р.Г.» буде вимушений сплатити півторамільйонний штраф, – констатував Олексій ПАШИН.

 

У зв’язку із цим служба фінансово-економічної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» рекомендує відпочивальникам уважно поставитися до вибору місця відпочинку, аби цей відпочинок не був зіпсований. А підприємцям-субабонентам – зважено обирати партнерів за бізнесом, аби уникнути збитків та проблем.

 

Загалом в результаті тижневого рейду в смт. Кирилівка були відключені від енергоживлення дві бази відпочинку, вилучені на експертизу два прилади обліку та виданий 41 припис на відключення субспоживачів.

 

– Окремо звертаємо увагу, що у разі вчасного невиконання цих приписів на відключення незаконно підключених субабонентів, ми відключимо основних споживачів. Всі заходи із відключення незаконних споживачів здійснюються у суворій відповідності до чинного законодавства України в галузі постачання електроенергії. Протягом наступних двох тижнів наша служба безпеки спільно із іншими фахівцями ПАТ «Запоріжжяобленерго» перевірятиме дотримання місцевим підприємцями вимог законодавства у галузі електроенергетики. Одразу зазначу, що всі виявлені протягом рейду незаконні споживачі будуть без винятків відключатися від енергопостачання в межах чинного законодавства, – наголосив директор з фінансово-економічної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олексій ПАШИН.