Від початку відкритої російської агресії ПАТ «Запоріжжяобленерго» повернуло енергопостачання понад 120 тисяч споживачів Запорізької області

7 Березня 2022

Від початку відкритої російської агресії 24 лютого і по цей день ПАТ «Запоріжжяобленерго» цілодобово працює над відновленням енергопостачання територій Запорізької області.

 

Наразі вже зрозуміло, що агресор воює із мирним населенням, і одна зі складових цієї ганебної війни – максимальне руйнування інфраструктури життєзабезпечення. Окупанти завдають цілеспрямованих ударів по об’єктах електроенергетики, тож масштаби пошкоджень електромереж на територіях, до точаться активні бойові дії, – вражають.

 

Зокрема, від 24.02.2022 у Якимівських, Мелітопольських, Токмацьких, Пологівських, Бердянських, Всилівських, Оріхівських, Вільнянських та Кам’янсько-Дніпровських мережах російські військові пошкодили:

 

  • 7 підстанцій 150кВ;

 

  • 95 підстанцій 35кВ;

 

  • понад 100 повітряних ліній електропередачі 35-150кВ.

 

Через обстріли протягом 24.02 – 06.03.2022 загалом знеструмлювалися близько 300 населених пунктів.

 

Попри екстремальні умови, за яких доводиться працювати енергетикам – обстріли, відсутність зв’язку, заміновані шляхи та небажання окупантів надавати нашим бригадам доступ до місць пошкодження, – протягом цього періоду ПАТ «Запоріжжяобленерго» заживило понад 100 населених пунктів, відновивши роботу:

 

  • 3 підстанцій 150кВ;

 

  • 46 підстанцій 35кВ;

 

  • близько половини пошкоджених повітряних ліній електропередачі 35-150кВ.

 

До відновлення електромереж, пошкоджених внаслідок обстрілі окупантів, було залучено 35 аварійно-ремонтних бригад у складі 200 працівників.

 

На жаль, на перепоні відновлення енергопостачання значної частини Запорізької області – Пологівські, Більмацькі, Розівські, Оріхівські та Гуляйпільські мережі – стоять активні бойові дії. Наразі ПАТ «Запоріжжяобленерго» по цьому напрямку сформовано 28 аварійно-ремонтних бригад, готових у будь-який момент вирушити до усунення пошкоджень, щойно будуть гарантії безпеки здоров’ю та життю персоналу.

 

З метою оперативного вирішення всіх виробничих питань у Товаристві створений та працює у режимі 24/7 Оперативний штаб.

 

ПАТ «Запоріжжяобленерго» також надає посильну допомогу Збройним силами України та Національній поліції – зокрема, вже передано кілька одиниць автотранспортних засобів, налагоджено постачання паливно-мастильних та інших матеріалів, необхідних для оборони Запорізького краю.

 

Працюємо заради спільної перемоги! Все буде Україна!

 

(на фото – кілька хвилин листування із районними відділеннями ПАТ “Запоріжжяобленерго”)