До уваги споживачів електроенергії-юридичних осіб

11 Січня 2019

Відповідно до Закону України «Про ринок електроенергії» (далі – Закон), всі споживачі електроенергії – юридичні особи, дозволена потужність яких згідно з договором про постачання електроенергії перевищує 150кВт (крім бюджетних установ) та які таким чином не підпадають під категорію отримувачів універсальної послуги, до 11.12.2018 мали обрати Постачальника електроенергії на ринкових умовах та укласти із ним договір.

Ті юридичні особи, які з певних причин цього не зробили, але продовжують споживати електроенергію, автоматично стають клієнтами Постачальника «останньої надії» (див. ст. 64 Закону).

Згідно з рішенням Кабінету Міністрів від 12.12.2018 №1023-р, Постачальником «останньої надії» на всій території України визначено Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго».

Відповідно до Закону, Постачальник «останньої надії» не має права відмовити клієнту в укладанні договору на електропостачання та надає такі послуги протягом не більше ніж 90 діб. Після завершення вказаного періоду Постачальник «останньої надії» припиняє електропостачання споживачеві, – якщо ці дії не суперечитимуть загальносуспільним інтересам, – про що повідомляє Оператора системи розподілу (див. розділ ХІІІ Закону)*.

* Більш детальна інформація про ДПЗД «Укрінтеренерго» та процедуру оформлення договірних відносин із Постачальником «останньої надії» – на сайті компанії, http://uie.kiev.ua.

 

Споживачі-юридичні особи, що стали клієнтами Постачальника «останньої надії», але бажають змінити умови отримання електроенергії, мають обрати нового Постачальника та укласти із ним відповідний договір.

Станом на 11.01.2019 загалом 43 Постачальники уклали договори на розподіл електроенергії із ПАТ «Запоріжжяобленерго», а отже – можуть здійснювати постачання електроенергії на території Запорізької області (повний перелік Постачальників дивись тут).