До уваги споживачів електроенергії: Інформація щодо податкових накладних

14 Травня 2018

ПАТ «Запоріжжяобленерго» повідомляє про наявність об’єктивних обставин, які унеможливлюють своєчасну реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних по операціях з постачання електричної енергії та послуги з компенсації перетікання реактивної електроенергії.

 

ПАТ «Запоріжжяобленерго» має значний податковий борг, виникнення якого викликано об’єктивними обставинами та є наслідком регуляторних дій НКРЕКП. У товариства не вистачає коштів для поповнення рахунку товариства в системі електронного адміністрування ПДВ для забезпечення можливості реєстрації в ЄРПН всіх податкових накладних по операціях з постачання /передачі електричної енергії.

 

Крім того, товариство має заборгованість із виплати заробітної плати. Відповідно до ст.15 Закону України «Про оплату праці» та ст. 97 Кодексу законів про працю України оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються підприємством після виконання зобов’язань щодо оплати праці.

 

За умови ліквідації заборгованості, погашення якої є першочерговим, товариством будуть вживатись усі залежні від нього заходи для сплати поточних податкових зобов’язань з ПДВ та поповнення коштів на рахунок в системі електронного адміністрування податку (далі – СЕА).

 

Ще раз наголошуємо, що вищевикладені об’єктивні обставини, які тимчасово унеможливлюють 100%-ву реєстрацію товариством податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, знаходяться поза межами компетенції товариства та виникли не з вини ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

Також доводимо до вашого відома, що:

 

1. На офіційному веб-сайті Верховної Ради України опубліковано Проект Закону 8219 від 03.04.2018р. “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо включення до податкового кредиту суми податку на додану вартість при придбанні електроенергії без реєстрації податкових накладних в ЄРПН)”.

 

Цей законопроект передбачає зміни до п. 201.11 ПКУ. Згідно цих змін підставою для визнання податкового кредиту з ПДВ без отримання податкової накладної також може бути рахунок, виставлений платнику ПДВ за поставлені товари.

 

Таким чином, споживачі матимуть право віднести до податкового кредиту суми ПДВ без отримання податкових накладних на підставі рахунків, які виставляються ПАТ «Запоріжжяобленерго» та містять перелічені вище реквізити, але сума для реєстрації на СЕА споживача не збільшиться.

 

2. Державна фіскальна служба поінформувала Кабінет Міністрів України (лист від 17.04.2018р. № 260/36/99-99-17-04-11), ПАТ «Запоріжжяобленерго» (лист від 12.04.2018р. № 12862/6/99-99-15-03-01-15), що наразі в ДФС тривають роботи із доопрацювання СЕА ПДВ в частині обрахунку суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, з метою реалізації вимог пункту 2001.9 статті 2001 Кодексу.

 

Практична реалізація норми пункту 2001.9 статті 2001 Кодексу, яка діє з 01.01.2017р., забезпечує можливість реєстрації податкових накладних при недостатній сумі на рахунку. За інформацією працівників ДФСУ, виконання цього напрямку можливо вже найближчим часом. Але обов’язковою умовою є можливість реєстрації при від’ємному значенні суми на рахунку електронного адміністрування ПДВ підприємства, інакше впровадження вказаної норми буде абсолютно безрезультатним як для нашої компанії, так і для всіх її споживачів.

 

У зв’язку з вищезазначеним, ПАТ «Запоріжжяобленерго» просить із розумінням поставитися до проблем, що виникли у товариства (зокрема, неможливості своєчасної реєстрації податкових накладних) і для вирішення яких товариство вживає усіх залежних від нього заходів.

 

Зі свого боку, ви можете звернутися до Верховної Ради для якнайшвидшого прийняття Проекту Закону 8219 від 03.04.2018р., та до Міністерства фінансів України і Державної фіскальної служби – з метою прискорення налаштування можливості реєстрації податкових накладних при недостатній сумі на рахунку СЕА ПДВ, в тому числі при від’ємному значенні.