До уваги споживачів електроенергії! Інформація щодо податкових накладних!

8 Грудня 2017

ПАТ «Запоріжжяобленерго» повідомляє про наявність об’єктивних обставин, які унеможливлюють своєчасну реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних по операціях з постачання електричної енергії та послуги з компенсації перетікання реактивної електроенергії.

ПАТ «Запоріжжяобленерго»  має  значний податковий борг.  Виникнення у товариства податкового боргу викликано об’єктивними обставинами, та є наслідком регуляторних дій НКРЕКП. У товариства  не вистачає коштів для поповнення рахунку товариства в системі електронного адміністрування ПДВ для забезпечення можливості реєстрації в ЄРПН всіх податкових накладних по операціях з постачання /передачі електричної енергії.  

Крім того, товариство має заборгованість із виплати заробітної плати. Відповідно до ст.15 Закону України «Про оплату праці» та ст. 97 Кодексу законів про працю України оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються підприємством після виконання зобов’язань щодо оплати праці.

За умови ліквідації заборгованості, погашення якої є першочерговим, товариством будуть вживатись усі залежні від нього заходи для сплати поточних податкових  зобов’язань з ПДВ та поповнення коштів на рахунок в системі електронного адміністрування податку (далі – СЕА).      

 

Згідно п.201.11. ПКУ підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, також є:

   «а) транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами»;

   Отже, споживачі мають право віднести до податкового кредиту суми ПДВ без отримання  податкових накладних  на підставі рахунків, які виставляються ПАТ «Запоріжжяобленерго» та містять перелічені вище реквізити, але сума для реєстрації на СЕА споживача не збільшиться.

 

Можливість формування податкового кредиту споживачем на підставі такого рахунку, без отримання податкової накладної, підтверджено листом Державної фіскальної служби України N 40753/7/99-99-15-03-01-17 від 23.12.2016 р.

Ще раз наголошуємо, що вищевикладені об’єктивні обставини, які тимчасово унеможливлюють 100%-ву реєстрацію товариством податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, знаходяться поза межами впливу товариства та виникли не з вини ПАТ «Запоріжжяобленерго».

У зв’язку з вищенаведеним, прошу Вас віднестися з  порозумінням до проблем, які виникли у товариства, зокрема, неможливість своєчасної реєстрації податкових накладних, та для вирішення яких товариство вживає усіх залежних від нього заходів.