До уваги юридичних споживачів електроенергії та електропостачальників

28 Квітня 2022

Наказом Міністерства енергетики України №148 від 13.04.2022 затверджено «Положення про особливості постачання електричної енергії споживачам та розрахунків між учасниками роздрібного ринку електричної енергії у період дії в Україні воєнного стану» (далі – Положення).

 

Згідно із цим документом, оператор системи розподілу має право проводити відключення певних категорій споживачів (юридичних осіб) за умови погодження відключення відповідною військовою адміністрацією на адміністративній території розташування об’єкта споживача.

 

У зв’язку із цим ПАТ «Запоріжжяобленерго» – оператор системи розподілу на території Запорізької області – звертає увагу споживачів електроенергії-юридичних осіб на необхідність своєчасного врегулювання питання розрахунків за розподіл та постачання електроенергії. Нагадуємо: відповідно до чинного законодавства, несвоєчасні або не в повному обсязі розрахунки за електроенергію будуть підставою для припинення електропостачання споживача.

 

УВАГА! ДАНА ІНФОРМАЦІЯ НЕ СТОСУЄТЬСЯ ПОБУТОВИХ СПОЖИВАЧІВ (НАСЕЛЕННЯ). ПРИПИНЯТИ ЇХ ЕНЕРГОПОСТАЧАННЯ ЧЕРЕЗ ЗАБОРГОВАНІСТЬ НА ПЕРІОД ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ ЗАБОРОНЕНО

 

Також звертаємо увагу електропостачальників на необхідність погодження відключення споживача (юридичної особи) із військовою адміністрацією. Відповідний лист-погодження має в обов’язковому порядку додаватися до звернення про відключення до оператора системи розподілу. У випадку відсутності такого листа-погодження ПАТ «Запоріжжяобленерго» ВІДКЛЮЧЕННЯ НЕ ПРОВОДИТИМЕ.

 

Якщо об’єкти, що підлягають відключенню, знаходяться на території, де ведуться активні бойові дії, або на тимчасово окупованій території, оператор системи розподілу має право обґрунтовано відмовити електропостачальнику, споживачу та/або відповідній військовій адміністрації у здійсненні робіт з припинення електропостачання, якщо неможливо забезпечити безпеку виконання таких робіт.

 

Окремо нагадуємо електропостачальникам про НЕОБХІДНІСТЬ СПЛАТИ ПОСЛУГ ОПЕРАТОРА СИСТЕМИ РОЗПОДІЛУ!

 

Відповідно до Положення, у випадку несплати послуг оператора системи розподілу, наданих у період дії воєнного стану, до 15 числа місяця наступного за розрахунковим, за поданням ОСР для таких електропостачальників (крім постачальника універсальної послуги та постачальника «останньої надії») встановлюється статус «Переддефолтний» та «Дефолтний».