Енергетики попередили падіння високовольтних електроопор, пошкоджених «металістами»

7 Вересня 2021

Працівники Запорізьких високовольтних електромереж ПАТ «Запоріжжяобленерго» попередили можливе падіння кількох високовольтних електроопор, пошкоджених крадіями-«металістами».

 

– Під час планового огляду високовольтної лінії електропередачі в районі сіл Лежине та Новоолександрівка Запорізького району енергетики виявили крадіжку 87 кутників з металевих опор, – розповів директор з корпоративної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» Віталій ВЛАСЮК.

 

Кутник – металевий елемент, що відповідає за міцність та надійність з`єднань конструкції всієї багатотонної електроопори, тож його відсутність може призвести до її часткового руйнування та навіть до падіння. Подібний випадок вже мав місце у січні 2012 року, коли через крадіжку кутників поблизу Енергодара впала електроопора НЕК «Укренерго».

 

– На щастя, цього разу надзвичайної ситуації вдалося уникнути – наші фахівці вчасно виявили пошкодження, завдані діями крадіїв, та відновили електроопори. Також, завдяки допомозі місцевих мешканців, наша служба корпоративної безпеки спільно із правоохоронними органами встановила осіб, що підозрюються у скоєнні цієї крадіжки, – повідомив Віталій ВЛАСЮК.

 

До речі, нещодавно ці особи були затримані під час скоєння ними іншої крадіжки – і також металевих елементів високовольтних електроопор, тільки іншої компанії. На місці події у них було вилучено інструменти та транспортний засіб, який фігурує також і в обставинах крадіжки кутників з опор ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

– Зупинити цих зловмисників вдалося завдяки жителям Долинської громади, які, ставши свідками цього злочину, вчасно попередили про нього правоохоронні органи та нашу службу корпоративної безпеки. Тому ми ще раз звертаємося до всіх жителів Запорізької області із закликом не бути байдужими до таких ситуацій. Пам`ятайте, що «металісти» ставлять під загрозу не лише енергопостачання ваших домівок, але й особисту безпеку вашу та ваших рідних! – закликав директор з корпоративної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

Відрізнити персонал енергокомпанії від сторонніх осіб нескладно – всі технічні працівники «Запоріжжяобленерго» під час виконання робіт обов`язково вдягнені у спецодяг із логотипом та назвою компанії, так само логотипом позначений і весь спецтранспорт Товариства.

 

Тож якщо ви бачите, як невідомі особи пораються біля електроопори або намагаються проникнути до трансформаторної підстанції, повідомте про це правоохоронні органи або зателефонуйте до ПАТ «Запоріжжяобленерго»:

 

  • на гарячу лінію служби корпоративної безпеки за номером (061) 225-36-02

 

  • до кол-центру, телефон 0-800-304-502.

 

Примітка: На фото кольором позначено місця на одній з електроопор, де зловмисники зрізали кутник.