За сприяння Міністерства енергетики та Міністерства цифрової трансформації ПАТ «Запоріжжяобленерго» отримало термінали супутникового інтернету Starlink

14 Березня 2022

Завдяки сприянню Міністерства енергетики України та Міністерства цифрової трансформації України ПАТ «Запоріжжяобленерго» отримало 3 термінали супутникового інтернету Starlink.

 

Для енергетиків наявність зв’язку як із обладнанням, так і між структурними підрозділами та службами є нагальною необхідністю – без цього фактично неможливо ані виявити пошкодження в електромережах, ані організовувати роботи із відновлення енергопостачання.

 

Наразі Запорізька область разом з усією Україною живе в умовах війни, на нашій землі точаться запеклі бої, частина населених пунктів знаходиться під контролем російських окупаційних військ. На таких територіях через пошкодження чи примусове відключення окупантами обладнання мобільних операторів, подекуди відсутній мобільний телефонний зв’язок, а разом із ним – і мобільний інтернет. Так само чимало пошкоджень у мережах інтернет-провайдерів, через що провідний інтернет теж не працює.

 

На відміну від провідного та мобільного інтернету, супутниковий Інтернет Starlink працює навіть там, де взагалі немає жодного зв’язку. Донедавна ця прогресивна технологія для України була недоступна, втім після початку повномасштабного вторгнення Росії у нашу країну, на прохання Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова власник компанії SpaceX Ілон Маск надав Україні партію терміналів Starlink. Три з них віднині – на службі у запорізьких енергетиків.

 

ПАТ «Запоріжжяобленерго» висловлює вдячність Міністерству цифрової трансформації та Міністерству енергетики за сприяння в організації супутникового інтернет-зв’язку між структурними підрозділами компанії. Отримане обладнання дозволить нашим фахівцям навіть за умов втрати мобільного та провідного зв’язку мати чітке бачення ситуації на місцях, оперативно отримувати інформацію щодо пошкодження в електромережах та організовувати роботу із їх усунення.