За фактом нападу на співробітника ПАТ «Запоріжжяобленерго» відкрито кримінальне провадження

18 Серпня 2017

За фактом нападу на електромонтера ПАТ «Запоріжжяобленерго» під час виконання ним службових обов’язків відкрито кримінальне провадження.

 

Як повідомив директор з фінансово-економічної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олексій ПАШИН, співробітник енергокомпанії зазнав нападу при спробі відключити від енергопостачання споживача, який заборгував за електроенергію близько 27 тисяч грн.

 

– Абонент, що мешкає в одному із багатоквартирних будинків по вул. Перемоги, з 2010 року не платив за спожиту електроенергію. У відповідності із Законом України «Про електроенергетику» (ст. 26) за умови неповної оплати за спожиту електроенергію енергопостачальник зобов’язаний обмежити енергопостачання такого споживача. Для цього до боржника була направлена бригада Східного РВЕМ Запорізьких міських електромереж у складі двох осіб – електромонтера та контролера енергозбуту, – констатував Олексій ПАШИН.

 

Втім жінка, що мешкала за адресою, у порушення норм чинного законодавства відмовилась надати енергетикам доступ до електроустановки та зателефонувала господарям квартири.

 

– Хазяйка, що під’їхала після дзвінка, також не вважала за потрібне виконувати вимоги Закону України «Про електроенергетику». Спочатку вона влаштувала скандал – на адресу наших співробітників лунали погрози та брудна лайка. Потім вона телефоном викликала «групу підтримки» у складі трьох чоловіків. Один з них – громадянин «Р.» 1982 р.н., як згодом з’ясувалося, також господар квартири – напав на електромонтера та наніс йому кілька ударів в область нижньої частини спини, – повідомив Олексій ПАШИН.

 

Викликаний енергетиками наряд поліції відвіз постраждалого на судмедекспертизу, яка встановила, що внаслідок протиправних дій вищевказаного громадянина «Р.» співробітник ПАТ «Запоріжжяобленерго» отримав травму лівої поперекової області та забій лівої нирки.

 

За фактом нападу на співробітника ПАТ «Запоріжжяобленерго» відкрито кримінальне провадження (№ в ЄРДР 12017080040002890) за ст. 125 КК України (навмисне легке тілесне ушкодження), що передбачає покарання у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк до 200 годин, або виправних робіт на строк до одного року.

 

– При цьому борг за електроенергію зловмиснику все одно доведеться сплатити – більше того, під загрозою відключення від енергопостачання він вже почав погашати заборгованість перед енергокомпанією. Тільки тепер йому загрожує ще й кримінальна відповідальність за напад на нашого співробітника, – наголосив директор з фінансово-економічної безпеки Олексій ПАШИН.

 

ПАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує запоріжцям та жителям області: конфлікти із співробітниками енергокомпанії необхідно вирішувати виключно в межах законодавства. А ще краще – не допускати їх виникнення, вчасно та у повному обсязі розраховуючись за спожиту електроенергію.