За фактом розкрадання електроенергії власником бази відпочинку «Хуторок» відкрито кримінальне провадження

14 Вересня 2017

За фактом розкрадання електроенергії власником бази відпочинку «Хуторок» ФОП «Мухамадєєв Р.Г.» в смт. Кирилівка відкрито кримінальне провадження.

 

Як повідомлялося раніше, під час рейдових перевірок готелів, баз відпочинку та пансіонатів щодо дотримання Правил користування електроенергією (ПКЕ) фахівці ПАТ «Запоріжжяобленерго» виявили факт розкрадання електроенергії на б/в «Хуторок» ФОП «Мухамадєєв Р.Г.». Власник цього закладу, самовільно підключившись до мереж енергокомпанії, протягом двох років безобліково споживав електроенергію. Завдана його діями шкода, за попередніми підрахунками, склала понад 1 млн. грн..

 

– Порушник ПКЕ був відключений від енергопостачання. Всі матеріали за цим фактом були передані на розгляд комісії у складі фахівців ПАТ «Запоріжжяобленерго», Запорізького територіального представництва НКРЕКП та Запорізької обласної інспекції з Держенергонагляду. Комісія дійшла висновку, що сума донарахувань – або, як їх називають пересічні громадяни, штрафу – за безобліково спожиту власником б/в «Хуторок» електроенергію становить 1 млн. 372 тис. грн., – пояснив директор з фінансово-економічної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олексій ПАШИН.

 

Він також повідомив, що за фактом розкрадання електроенергії власником бази відпочинку «Хуторок» ФОП «Мухамадєєв Р.Г.» Кирилівським відділенням поліції Мелітопольського відділення поліції ГУНП в Запорізькій області відкрито кримінальне провадження (відомості внесені до ЄРДР №12017081140000563 від 07.09.2017) за ст. 1811 Кримінального кодексу України «викрадення води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання»*, що передбачає максимальне покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.

 

– ПАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує, що, згідно із законодавством, за розкрадання електроенергії передбачена не лише адміністративна, але й кримінальна відповідальність. Іншими словами, спроба «заощадити», споживаючи електроенергію в обхід приладу обліку, може обернутися не лише штрафами, що значно перевищують «заощаджену» суму, але й позбавленням волі, – наголосив директор з фінансово-економічної безпеки Олексій ПАШИН.

 

*Стаття 1881 Кримінального кодексу України: Викрадення води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання

  1. Викрадення … електричної … енергії шляхом її самовільного використання без приладів обліку…, або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, якщо такими діями завдано значної шкоди, – карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
  2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони завдали шкоду у великих розмірах, – караються позбавленням волі на строк до трьох років.

Примітка. Шкода, передбачена цією статтею, визнається значною, якщо вона в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а у великих розмірах – якщо вона в двісті п’ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.