Зловмисники-«металісти» руйнують високовольтні електроопори

22 Жовтня 2019

Зловмисники, що «спеціалізуються» на розкраданні металу, порушують цілісність конструкцій опор високовольтних ліній електропередач, що ставить під загрозу не лише енергозабезпечення регіону, але також життя та здоров’я місцевих жителів.

 

Як повідомив директор з корпоративної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» Віталій ВЛАСЮК, минулого тижня у Приазовському районі був зафіксований черговий випадок майна енергокомпанії.

 

– Під час огляду високовольтної повітряної лінії електропередач  ПЛ-150кВ було виявлено відсутність на 5 електроопорах металевих елементів конструкцій (загалом 24 кутники, кожний по 2 метри довжиною), і ще на 37 опорах – елементів кріплення, що були вкрадені зловмисниками-«металістами», – розповів Віталій ВЛАСЮК.

 

Співробітники Дирекції з корпоративної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» «по гарячих слідах» відпрацювали 26 розташованих поблизу пунктів приймання металобрухту, і в одному з них, що знаходиться у м. Мелітополь, знайшли елементи вкрадених металоконструкцій, про що поінформували правоохоронні органи. За фактом розкрадання майна компанії подана заява, відомості внесені до ЄРДР.

 

За попередніми оцінками технічних служб, вартість відновлювальних робіт може склади понад 15 тисяч гривен, при цьому оперативно ліквідувати завдану зловмисниками шкоду енергетики фізично не в змозі. Останнім часом випадки розкрадання металевих елементів електроопір настільки почастішали, що на складах ПАТ «Запоріжжяобленерго» періодично виникає дефіцит ремонтних матеріалів.

 

– Втім йдеться не лише про збитки, завдані енергетикам. Подібні пошкодження конструкції електроопір можуть, зрештою, призвести до їх падіння, внаслідок чого не лише буде порушено енергозабезпечення регіону, але й виникне безпосередня загроза життю та здоров’ю оточуючих, – констатував Віталій ВЛАСЮК.

 

Він також зазначив, що наразі фахівці служби безпеки «Запоріжжяобленерго» проводять спільні заходи із представниками правоохоронних органів з метою виявлення осіб, причетних до розкрадання майна енергокомпанії, та їх можливого місцезнаходження.

 

– Ми звертаємося до запоріжців та мешканців області: якщо Ви стали свідком розкрадання майна ПАТ «Запоріжжяобленерго», повідомте про це на гарячу лінію нашої служби безпеки за телефоном (061) 225-36-02, 050-322-64-26 або на електронну пошту bezpeka@zoe.com.ua. Не залишайтесь байдужими! Пам’ятайте, що розкрадачі електрообладнання не лише завдають шкоди енергетикам, але й ставлять під загрозу енергозабезпечення регіону – а також ваші життя і здоров’я, – закликав директор з корпоративної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго».