З 1 червня ПАТ «Запоріжжяобленерго» розпочинає масові перевірки готелів та баз відпочинку

31 Травня 2021

Завтра, 1 червня, ПАТ «Запоріжжяобленерго» в курортних районах області розпочинає масові перевірки готелів та баз відпочинку з метою недопущення розкрадань електроенергії з боку їхніх власників.

 

Як пояснили в комерційній дирекції енергокомпанії, акцент на курортних територіях робиться не випадково, адже саме тут влітку фіксується чи не найбільше випадків безоблікового споживання електроенергії.

 

– Власники готелів, баз та будинків відпочинку – як офіційно оформлених, так і «підпільних», – намагаючись збільшити свої прибутки, нерідко вдаються до усіляких «хитрощів» із електролічильниками, прокладають «ліву» проводку, встановлюють магніти. Словом, роблять усе, аби «заощадити» на електроенергії, навіть не замислюючись над тим, що коять правопорушення, за яке передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність, – зазначив комерційний директор ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

Зокрема, у випадку виявлення подібного порушення споживачеві доведеться компенсувати вартість безобліково спожитої ним електроенергії, що розраховується відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії та в залежності від характеристик електроустановок може сягати десятків, а то й сотень тисяч гривень. Крім того, згідно зі ст. 188 Кримінального кодексу України за крадіжку електроенергії також передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 2 років або обмеження волі на строк до 3 років.

 

– Розкрадання електроенергії – це злочин, і не лише проти обленерго. Адже через такі порушення енергокомпанія недоотримує кошти, які могла би інвестувати у ремонти та реконструкції електромереж, збільшення їх потужностей. До того ж порушники, що крадуть електроенергію, ще й зазвичай перевищують обсяги дозволеної до використання потужності, створюючи надмірні навантаження в мережах. Як наслідок – аварійні відключення, неякісна напруга, навіть короткі замикання, від яких у людей виходить з ладу побутова техніка. Тобто, збитків та незручностей зазнає не лише «Запоріжжяобленерго», але й чимало споживачів, які нічого не порушують – просто стають заручниками дій розкрадачів електроенергії, – наголосив комерційний директор ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

Запобігти подібним інцидентам, забезпечити якісне та надійне енергопостачання протягом курортного сезону – як для відпочивальників, так і для місцевих жителів – мають на меті перевірки готелів, баз та будинків відпочинку рейдовими бригадами ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

– Як оператор системи розподілу наша компанія зобов`язана – і зробить для цього усе можливе – захистити добросовісних споживачів від наслідків протизаконних дій тих, хто намагається нажитися за їхній рахунок, – резюмував комерційний директор ПАТ «Запоріжжяобленерго».