Колишній запорізький високопосадовець був відключений від енергопостачання за порушення Правил користування електроенергією

8 Вересня 2017

Один із колишніх представників керівництва Запорізької області був відключений від енергопостачання фахівцями ПАТ «Запоріжжяобленерго» за порушення Правил користування електроенергією для населення.

 

Як повідомив директор з фінансово-економічної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олексій ПАШИН, колишній високопосадовець відмовився надати енергетикам доступ до електроустановки для її огляду, хоча у відповідності до Правил користування електроенергією для населення був зобов’язаний це зробити.

 

– Йдеться про власника маєтку в одному з елітних районів м. Запоріжжя на Великому Лузі. Цей будинок входить до нашого переліку домоволодінь, у яких відсутнє газопостачання та опалення яких здійснюється за допомогою електрокотла. Втім, як показав проведений аналіз, всупереч логіці, споживання електроенергії за цією адресою і влітку, і взимку було однаковим і не перевищувало 1 000 кВт/год. на місяць, хоча за оцінками експертів лише для обігріву приміщення такої площі щомісяця необхідно близько 6 000 – 7 000 кВт/год., – наголосив Олексій ПАШИН.

 

За його словами, такий парадокс може свідчити про безоблікове споживання електроенергії. Тому енергетики ухвалили рішення провести експертизу приладу обліку електроенергії та перевірити саму схему енергопостачання будинку.

 

– На території цього домоволодіння знаходиться ТП, що належить споживачеві, від неї до будинку під землею прокладений кабель. Прилад обліку розміщений не в ТП, а в самому будинку, що дає можливість для «лівих» підключень безпосередньо на кабель у проміжку між ТП та будинком. За такої схеми електроенергія споживається ще до того, як потрапляє до будинку і її споживання може зафіксувати лічильник – тобто споживається безобліково, інакше кажучи, розкрадається, – пояснив Олексій ПАШИН.

 

Проведена експертиза приладу обліку електроенергії втручання у його роботу не виявила, а от перевірити схему енергопостачання свого маєтку екс-чиновник співробітникам обленерго не дозволив, так само як і перенести прилад обліку до ТП, що унеможливило б розкрадання електроенергії. Двічі споживач відмовляв енергетикам у доступі до своїх електроустановок, всупереч вимогам ст. 42 Правил користування електроенергією для населення (ПКЕЕН)*.

 

– У відповідності до ПКЕЕН абоненту були направлені Акти про недопуск, другий з них – із датою відключення, втім жодних кроків назустріч він так і не зробив. Тому 30 серпня наші фахівці відключили його маєток від енергопостачання. Захід виявився надзвичайно ефективним – буквально того ж дня колишній представник обласного керівництва дав згоду на перенесення приладу обліку із будинку до ТП. Ми й надалі вестимемо моніторинг обсягів енергоспоживання за цією адресою – не виключено, що із настанням холодів вони істотно збільшаться. Так само, як і платежі цього споживача за електроенергію. ПАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує: Правила користування електроенергією однакові для всіх, їх дія розповсюджується і на пересічних громадян, і на можновладців, і за їх порушення винуватець – незалежно від статусу й матеріального становища – нестиме відповідальність, – констатував директор з фінансово-економічної безпеки Олексій ПАШИН.

 

*Стаття 42 ПКЕЕН: Побутовий споживач електричної енергії зобов’язаний… забезпечувати доступ представникам енергопостачальника після пред’явлення ними службових посвідчень до квартири або іншого об’єкта для обстеження засобу обліку, електроустановок та електропроводки.