Магазини торговельної мережі «Копійка» безобліково споживали електроенергію

10 Вересня 2018

Близько 60% електроенергії, яку споживали кілька магазинів мережі «Копійка», встановлені в них електролічильники не обліковували – тобто, більш як половина електроенергії цими торговельними точками споживалася безоплатно.

 

Як пояснив в.о. директора з фінансово-економічної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» Сергій КЛАДЬКО, про це свідчать результати рейдової перевірки магазинів торговельної мережі «Копійка» ПП «Мандрикінка М.М.», розташовані в Комунарському та Шевченківському районах м. Запоріжжя (вул. Чумаченка, Юності, Авіаційна, Культурна).

 

– В чотирьох перевірених торговельних точках були виявлені факти недообліку електролічильниками близько 60% електроенергії, що споживалася. Внаслідок чого, за попередніми оцінками, власник торговельної мережі «Копійка» щомісяця недоплачував ПАТ «Запоріжжяобленерго» від 70 до 80 тисяч грн.., – повідомив Сергій КЛАДЬКО.

 

Наразі несправні лічильники вилучені та направлені на експертизу, аби встановити, чи не мало місце втручання сторонніх осіб в їх роботу з метою заниження показів. Якщо це припущення підтвердиться, власникам торговельної мережі доведеться оплатити весь безобліково спожитий обсяг електроенергії.

 

– Також була проведена перевірка ще кількох торговельних кіосків ПП «Мандрикіна М.М.», в результаті якої був виявлений факт самовільного підключення одного з них до мереж ПАТ «Запоріжжяобленерго» поза приладом обліку. За подібне порушення Правил користування електроенергією недобросовісному споживачеві доведеться сплатити штраф близько 100 тис. грн., – констатував Сергій КЛАДЬКО.

 

Нагадаємо, що з вересня ПАТ «Запоріжжяобленерго» розпочало адресні рейдові перевірки з метою виявлення та запобігання розкраданням електроенергії.

 

– Нові методики та технічні ноу-хау, які наші фахівці застосовують у цих рейдах, довели свою ефективність в плані виявлення фактів розкрадання та безоблікового споживання електроенергії. Рейдова робота триватиме, – наголосив в.о. директора з фінансово-економічної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» Сергій КЛАДЬКО.