Масове використання кондиціонерів може спричинити перебої в енергопостачанні

9 Липня 2018

Внаслідок масового використання кондиціонерів мешканцями м. Запоріжжя енергетики фіксують різке зростання навантажень на електромережі, що може спричинити перебої в енергопостачанні.

 

У спекотну погоду чимало запоріжців, намагаючись створити в своїх помешканнях комфортну атмосферу, активно користуються кондиціонерами. Втім користування такими енергоємними приладами вимагає відповідального ставлення, інакше перебої в енергопостачанні неминучі, – констатують енергетики.

 

Як пояснили в технічній дирекції ПАТ «Запоріжжяобленерго», електромережі спроектовані із розрахунку на певний обсяг енергоспоживання, і його несанкціоноване перевищення може спричинити такі навантаження, які лінії електропередач, трансформаторні підстанції та інше обладнання не в змозі витримати за своїми технічними характеристиками та які можуть вивести це обладнання з ладу. Тому необхідність дотримуватися дозволених обсягів енергоспоживання прописана в «Правилах користування електроенергією для населення» (ПКЕЕН).

 

Окремі перебої в енергопостачанні внаслідок перевантажень в мережах вже мають місце по м. Запоріжжя. Поки що йдеться про короткочасні відключення через те, що спрацьовує запобіжна апаратура, яка захищає обладнання від пошкоджень. Втім якщо ці заходи не допоможуть і обладнання таки вийде з ладу, на його відновлення знадобляться не лише чималі кошти, але й – враховуючи катастрофічну нестачу оперативно-технічного персоналу, що масово звільняється з енергокомпанії через заборгованість із зарплатні, – багато часу.

 

Іншими словами, прагнення охолодити повітря в квартирі за допомогою кондиціонера може на тривалий термін залишити без енергопостачання цілий багатоквартирний будинок, вулицю і навіть мікрорайон. В результаті і порушники ПКЕЕН, і їхні сусіди ризикують залишитися не лише без додаткового комфорту, але й без елементарних зручностей – освітлення, телевізора, холодильника, комп’ютера та інших побутових електроприладів.

 

ПАТ «Запоріжжяобленерго» звертається до запоріжців та жителів області із проханням максимально відповідально поставитись до енергоспоживання. Особливої уваги потребують періоди максимальних навантажень на мережі – з 16:00 до 20:00, коли люди повертаються з роботи додому і споживання електроенергії населенням різко зростає.

 

Це не означає заборону на кондиціонери, але користуватися такими енергоємними приладами треба розумно, ретельно контролюючи обсяги споживання електроенергії. Якщо Ви вирішили увімкнути кондиціонер, будь ласка, не вмикайте разом із ним іншу енергоємну побутову техніку: пральну машину, мікрохвильову, водонагрівач, праску тощо. Таким чином Ви зможете і повітря у помешканні охолодити, і убезпечити себе від перебоїв в енергопостачанні.

 

Можливо, користуватися енергоємними приладами по черзі дещо незручно, але вочевидь набагато зручніше, ніж обходитися без електроенергії взагалі.