Масове користування кондиціонерами може спричинити перерви в енергопостачанні

9 Серпня 2017

Внаслідок масового використання кондиціонерів жителями м. Запоріжжя та області енергетики фіксують різке зростання навантажень на електромережі, що може спричинити перерви в енергопостачанні.

 

Останніми тижнями на території регіону встановилася спекотна погода. Багато запоріжців, прагнучи створити в своїх помешканнях комфортну атмосферу, стали активно використовувати кондиціонери. Втім часте застосування подібних енергоємних приладів вимагає відповідального ставлення, інакше перерв в енергопостачанні не уникнути, – констатують енергетики.

 

Як розповіли в технічній дирекції ВАТ «Запоріжжяобленерго», електромережі спроектовані із розрахунку на певний обсяг енергоспоживання, і значне несанкціоноване його перевищення може спричинити такі навантаження, які лінії електропередач, трансформаторні підстанції та інше обладнання вже не зможуть витримати за своїми технічними характеристиками і які можуть вивести це обладнання із ладу. Саме тому необхідність дотримання дозволених обсягів енергоспоживання чітко прописана в «Правилах користування електроенергією для населення».

 

Іншими словами, прагнення охолодити повітря у квартирі за допомогою кондиціонера може на тривалий термін залишити без енергопостачання цілий багатоквартирний будинок, вулицю і навіть мікрорайон. В результаті і порушники «Правил користування електроенергією для населення», і їхні сусіди ризикують залишитися не лише без додаткового комфорту, але й без можливості користуватися освітленням, холодильником, телевізором, комп’ютером та іншими побутовими електроприладами.

 

У зв’язку із цим ВАТ «Запоріжжяобленерго» звертається до запоріжців та жителів області із проханням максимально відповідально поставитись до енергоспоживання. Це не означає заборону на кондиціонери, але користуватися такими енергоємними приладами слід розумно, ретельно контролюючи обсяги споживання електроенергії. Особливої уваги потребують періоди максимальних навантажень на мережі – з 16:00 до 20:00, коли споживання електроенергії різко зростає.

 

Тож якщо Ви вирішили увімкнути кондиціонер, утримайтесь, будь ласка, від одночасного із цим увімкнення іншої енергоємної побутової техніки: пральної машини, мікрохвильової пічки, водонагрівача, телевізора або праски. Таким чином Ви зможете і повітря у помешканні охолодити, і убезпечити себе від перерв в енергопостачанні.

 

Погодьтеся: користуватися енергоємними приладами по черзі набагато зручніше, ніж обходитися без електроенергії взагалі.