На співробітників ПАТ «Запоріжжяобленерго» скоєно збройний напад

19 Січня 2019

На співробітників Вільнянського РЕМ ПАТ «Запоріжжяобленерго» скоєно напад із застосуванням вогнепальної зброї. В результаті пошкоджено автотранспортний засіб енергокомпанії.

За інформацією Дирекції з корпоративної безпеки, інцидент стався 17 січня в с. Благовіщенка Вільнянського району, де рейдова бригада Вільнянського РЕМ у складі двох електромонтерів та водія виконувала планові заміри навантажень споживачів.

– Біля одного з будинків на вул. Богдана Хмельницького наші співробітники зафіксували суттєве перевищення договірних обсягів навантаження, що могло свідчити про безоблікове споживання електроенергії його мешканцями. У відповідності з вимогами нормативних документів було ухвалено рішення здійснити за цією адресою перевірку приладу обліку електроенергії та внутрішньої електропроводки, – повідомив заступник генерального директора з безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олександр КЛИЖКО.

Господар будинку, що вийшов до енергетиків, спочатку без заперечень згодився надати їм доступ до свого приладу обліку електроенергії. Втім, коли бригада попрямувала слідом за ним до помешкання, назустріч їм із двору вискочили собаки.

– Оскільки тварини поводилися агресивно, наші працівники попросили господаря прибрати собак. У відповідь чоловік обернувся – в руках він вже тримав пістолет, схожий на вогнепальний, – та наказав енергетикам лягти на землю. Потім він здійснив два постріли. Один з них розбив водійське вікно службового автомобіля ПАТ «Запоріжжяобленерго», за яким сховалися наші співробітники. Лише за щасливим збігом обставин ніхто з них не постраждав, – констатував Олександр КЛИЖКО.

Після другого пострілу пістолет у нападника заклинило, він так само несподівано заспокоївся та пішов далі вулицею. Про цю подію невідкладно були поінформовані правоохоронні органи та керівництво енергокомпанії.

Поліція, що прибула на виклик, знайшла у нападника перероблений під бойові набої газовий пістолет, запас набоїв та дві гранати Ф-1 у неробочому стані. Зброю вилучено, нападник затриманий, триває слідство.

– Ми вчергове нагадуємо всім мешканцям Запоріжжя та області: робітники ПАТ «Запоріжжяобленерго», що діють в межах своїх повноважень, – навіть якщо вони обмежують вам енергопостачання чи складають акт про порушення – так само, як і всі громадяни України, перебувають під захистом Закону. І будь-яке правопорушення стосовно них – хоч як би сильно не засмучували вас їхні дії – буде невідворотно мати передбачені чинним законодавством наслідки, – наголосив заступник генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олександр КЛИЖКО.