На травневі свята поліція затримала групу крадіїв кабелю зв`язку ПАТ “Запоріжжяобленерго”

6 Травня 2021

Не по-святковому завершився першотравень для групи молодиків, яких Нацполіція затримала під час вчинення ними крадіжки кабелю зв`язку ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

Розкрадання кабелів зв`язку вже давно перетворилося на справжній «головний біль» для енергетиків. І йдеться не лише про прямі збитки, яких зазнає компанія від злочинних дій крадіїв. Передусім, зловмисники СТАВЛЯТЬ ПІД ЗАГРОЗУ НАДІЙНІСТЬ ЕНЕРГОПОСТАЧАННЯ Запорізького краю, адже відсутність зв`язку позбавляє ПАТ «Запоріжжяобленерго» можливості оперативно реагувати на аварійні відключення електроенергії або інші позаштатні ситуації.

 

Аби попередити такі інциденти, дирекцією з корпоративної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» розроблений і впроваджується комплекс спільних із Головним управлінням Нацполіції профілактичних та оперативних заходів щодо протидії крадіжкам обладнання енергокомпанії. Ця співпраця дає позитивний результат – минулого року кількість крадіжок кабелів зв`язку у порівнянні із попереднім скоротилась на 40%. Збільшилась кількість затримань розкрадачів та відкритих за фактами розкрадань кримінальних проваджень.

 

Останній приклад – затримання нарядом Нацполіції «на гарячому» групи зловмисників, які вкрали близько 50 м кабелю зв`язку ПАТ «Запоріжжяобленерго». Інцидент стався вночі з 01 на 02 травня у Заводському районі м. Запоріжжя.

 

О 23:48 спрацювала охоронна сигналізація кабелю зв`язку, про що диспетчер Запорізьких міських електромереж ПАТ «Запоріжжяобленерго» оперативно повідомив правоохоронців. Наряд, що прибув на виклик, разом із представниками дирекції з корпоративної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» по вул. Південне шосе виявили два відчинених комунікаційних колодязі, біля яких «поралися» четверо молодиків у брудному одязі, поодаль у кущах лежали відрізки та мотки кабелю разом із секаторами. На запитання щодо походження та призначення цих речей вони відповісти не змогли, втім фахівці ПАТ «Запоріжжяобленерго» підтвердили, що вкрадений кабель є кабелем зв`язку компанії, загальною довжиною близько 50 м.

 

Поліція затримала зловмисників. Відомості щодо події внесені до ЄРДР за ознаками ч.2 ст. 185 Кримінального кодексу України «Крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб», яка передбачає покарання у вигляді арешту на строк від 3 до 6 місяців або обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк.

 

ПАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує споживачам електроенергії, що крадії електрообладнання ставлять під загрозу надійність їхнього енергозабезпечення, та закликає бути пильними і небайдужими.

 

Шановні запоріжці! Якщо ви стали свідком розкрадання обладнання компанії, повідомте про це поліцію або на гарячу лінію дирекції з корпоративної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» за телефоном

(061) 225-36-02

(050) 322-64-26.