НКРЕКП затвердило спрощений порядок приєднання до систем розподілу на період дії воєнного стану

30 Березня 2022

У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг НКРЕКП), затвердила спрощений Порядок тимчасового приєднання до системи розподілу у період дії в Україні воєнного стану (далі – Порядок).

 

Ознайомитися із Порядком можна за посиланням: https://www.nerc.gov.ua/acts/pro-zatverdzhennya-poryadku-timchasovogo-priyednannya-elektroustanovok-do-sistemi-rozpodilu-u-period-diyi-v-ukrayini-voyennogo-stanu.

 

Також за рішенням НКРЕКП на період дії в Україні воєнного стану до прийняття окремого рішення зупинено дію розділу IV Кодексу систем розподілу та Методики (порядку) формування плати за приєднання до системи передачі та системи розподілу.

 

Операторів систем розподілу зобов’язали здійснювати надання послуг з приєднання електроустановок замовників, що звернулись із заявою про приєднання після 24.02.2022, відповідно до Порядку.

 

У разі об’єктивної неможливості надання послуг з приєднання електроустановок замовників, за укладеними до 24.02.2022 договорами про приєднання у порядку, визначеному розділом IV Кодексу систем розподілу, оператори систем розподілу мають повідомити замовників згідно з процедурою, визначеною договорами про приєднання до електромереж, про неможливість виконання зобов’язань, у зв’язку з настанням обставин непереборної сили, до їх офіційного закінчення.

 

Додатки: Заява про тимчасове приєднання та Технічні умови тимчасового приєднання