Пам’ятка споживачам – бюджетним установам Запорізької області

1 Березня 2021

1. Для забезпечення електропостачання об’єктів споживачів, зокрема, споживачів-бюджетних установ необхідно укладання двох договорів :

  • договору про надання послуг з розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу (далі – ОСР), за цим договором споживачу надається послуга із передачі електричної енергії розподільчими мережами ОСР;
  • договору про постачання електричної енергії з постачальником електричної енергії (далі – постачальник), за цим договором споживачу продається електрична енергія, як різновид товару.

 

Споживання електричної енергії без укладання зазначених договорів забороняється. У разі, не укладання споживачем, хоча б одного із зазначених договорів, його електроустановки підлягають відключенню відповідно до вимог Правил роздрібного ринку електричної енергії (далі – ПРРЕЕ).

 

2. Споживач може укласти договір про надання послуг з розподілу електричної енергії лише з одним ОСР – із тим, до мереж якого приєднаний об’єкт споживача. В Запорізькій області є два ліцензіати з розподілу електричної енергії: ПАТ «Запоріжжяобленерго» та ДП «Укрзалізниця».

 

3. Споживач може самостійно обрати будь-якого постачальника та укласти із ним договір про постачання електричної енергії.

Перелік постачальників, що уклали договір постачальника про надання послуг з розподілу електричної енергії електричної енергії із ПАТ «Запоріжжяобленерго», та з якими споживачі можуть укласти договори про постачання електричної енергії, зокрема, міститься на сайті ПАТ «Запоріжжяобленерго» на сторінці Реєстр електропостачальників.

 

4. За об’єктами споживачів, дозволена потужність, яких не перевищує 50 кВт (включно), споживачі мають право на укладання договору про постачання електричної енергії із постачальником універсальної послуги. Постачальником універсальної послуги в Запорізькій області є ТОВ «Запоріжжяелектропостачання». Тариф універсальної послуги регулюється державою та визначається відповідними нормативними документами.

 

5. Споживач може обрати будь-якого постачальника за вільними цінами.

 

6. У разі, якщо споживач не обрав постачальника та не уклав договір про постачання електричної енергії, у відповідності до вимог ПРРЕЕ споживач переводиться на постачання електричної енергії постачальником «останньої надії».

 

7. При укладанні договору про постачання електричної енергії споживач обирає комерційну пропозицію постачальника, в якій, зокрема, зазначається яким чином буде здійснюватися оплата послуг з розподілу електричної енергії споживачем, а саме:

  • постачальнику у складі ціни за постачання електричної енергії (з подальшим перерахуванням вартості послуг з розподілу електричної енергії на розподільчий рахунок ОСР);

 

або

  • безпосередньо ОСР.

 

8. Відповідно до вимог статті 3 Бюджетного кодексу України встановлено, що бюджетний період для всіх бюджетів, які складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року. Отже договори про надання послуг з розподілу електричної енергії та договори про постачання електричної енергії споживачами-бюджетними установами укладаються щорічно після виконання необхідних процедур, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» (за необхідності) до початку відповідного календарного року.

 

9. Договір про надання послуг з розподілу електричної енергії є публічним договором приєднання та укладається між споживачем та ОСР з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України. Із споживачами–бюджетними установами договори укладаються щорічно

 

10. Публічний договір про надання послуг з розподілу електричної енергії ПАТ «Запоріжжяобленерго» міститься на сайті Товариства на сторінці Договір споживача (непобутового) на розподіл електроенергії. За тим самим місцем розташування розміщено додатки до договору, що є публічними, та зразки індивідуально-технічних додатків до договору.

 

11. Споживачам, що мають об’єкти з дозволеною потужністю 16 кВт і більше, послуга з розподілу електричної енергії надається одночасно із послугою із забезпечення перетікання реактивної електричної енергії. У таких випадках договір про надання послуг з розподілу електричної енергії включає в себе окремий додаток «Договір про надання послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії».

 

12. На виконання вимог Бюджетного Кодексу України та Закону України «Про публічні закупівлі» до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, що укладається ПАТ «Запоріжжяобленерго» із споживачами бюджетними організаціями обов’язково включається Додаток № 16 «Особливі умови надання послуги розподілу електричної енергії, оплата якої відбувається за рахунок бюджетних коштів». Зазначений додаток містить умови щодо:

  • коду закупівлі,
  • обсягу послуги (одиниця виміру послуги 1 кВт/год),
  • строк (термін) надання послуги,
  • повної вартості послуги, у тому числі: вартість послуги з розподілу електричної енергії, вартість послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії.

 

У разі, якщо споживач не здійснює жодних оплат по договору про надання послуг з розподілу електричної енергії (наприклад, за умов укладання договору про постачання електричної енергії із постачальником універсальної послуги та за відсутності обов’язку здійснювати розрахунки за перетікання реактивної електричної енергії (дозволена потужність об’єкта(ів) менше 16 кВт)), договір про надання послуг з розподілу електричної енергії все одно щорічно має бути укомплектований Додатком №16 «Особливі умови надання послуги розподілу електричної енергії, оплата якої відбувається за рахунок бюджетних коштів».

 

Завантажити цю пам`ятку можна тут.