ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання 13 тисяч споживачів

17 Березня 2022

Протягом минулої доби ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання 12 350 споживачів Пологівського міжрайонного РЕМ, до складу якого входять Пологівське, Більмацьке та Розівське районні відділення. Два тижні тому через артилерійські обстріли у високовольтних мережах, що живлять ці території, виникли масштабні пошкодження, усунути які тривалий час було неможливо через бойові дії.

 

Активні роботи із відновлення енергопостачання розпочалися вчора – до кінця минулої доби енергетики встигли заживити 2 358 абонентів, сьогодні світло повернулося до ще понад 12 тисяч домівок. Завтра ремонти продовжаться. Але ситуацію ускладнює відсутність зв’язку із Розівкою та Розівським районним відділенням, який був втрачений ще на початку березня.

 

Також фахівці ПАТ «Запоріжжяобленерго» заживило 648 споживачів Гуляйпільського районного відділення. Втім, чи вдасться зранку продовжити роботи, – складно прогнозувати, бо по цій території проходить лінія оборони і безпекова ситуація постійно змінюється.

 

На жаль, погіршилася ситуація по Василівському районному відділенню – внаслідок попадання снаряду у підстанцію, було знеструмлено ще 500 споживачів. Організувати ремонт наразі неможливо через постійні обстріли.

 

Нестабільним залишається енергозабезпечення м. Бердянськ. Через тривалу відсутність газопостачання та централізованого теплопостачання городяни для хоч якогось обігріву своїх помешкань користуються єдиним доступним їм енергоресурсом – електроенергією. Втім місцеві мережі не розраховані на такі навантаження, тому в них постійно виникають пошкодження. І хоча фахівці Бердянського районного відділення відновлюють мережі фактично у цілодобовому режимі, запобігти новим знеструмленням вони ніяк не можуть.

 

Також через пошкодження електрообладнання у м. Запоріжжя без енергоживлення залишилися 484 споживачі. Аварійно-відновлювальні роботи розпочнуться зранку.

 

Загалом станом на 21:00 по Запорізькій області без енергопостачання залишаються:

 

  • Василівські електромережі – 6 500 абонентів (уточнена інформація);

 

  • Гуляйпільські електромережі – 11 828 абонентів;

 

  • Оріхівські електромережі – 6 000 абонентів;

 

  • Пологівський міжрайонний РЕМ (Пологівські, Більмацькі та Розівські мережі) – 11 852 абоненти;

 

  • Бердянські електромережі – 590 абонентів;

 

  • Запорізькі міські електромережі – 484 абоненти.