ПАТ “Запоріжжяобленерго” захищає у суді право своїх клієнтів на повернення переплат за електроенергію

25 Червня 2019

ПАТ “Запоріжжяобленерго” позивається до АТ “Ощадбанк” з метою захистити право своїх клієнтів-юридичних осіб на повернення переплат за електроенергію, що утворилися внаслідок внесення ними авансових платежів за січень 2019 року.

 

Про це повідомив заступник генерального директора енергокомпанії Михайло ГАВРИЛОВ на нараді в ОДА, де під головуванням заступникам керівника Запорізької області Віктора СКОБЛІКОВА розглядалися перспективи повернення коштів, внесених юридичними споживачами у грудні 2018 року як авансові платежі за електроенергію.

 

– До кінця 2018 року ПАТ “Запоріжжяобленерго” здійснювало постачання електроенергії, причому, згідно з чинним на той час законодавством, споживачам-юрособам електроенергія постачалася на умовах передплати. Оскільки з 01.01.2019 наша компанія є оператором системи розподілу і, відповідно, більше не займається постачанням електроенергії, кошти, які наші юридичні споживачі внесли в якості авансових платежів за січень 2019 року, підлягають поверненню, – пояснив Михайло ГАВРИЛОВ.

 

Разом із тим, за словами представників енергокомпанії, повернути ці кошти вона фізично не в змозі, оскільки не є їх користувачем — ані де-юре, ані де-факто.

 

– Всі платежі за електроенергію, які наші споживачі здійснювали до кінця 2018 року, надходили на відкритий в АТ “Ощадбанк” рахунок зі спеціальним режимом використання та у повному обсязі перераховувалися до ДП “Енергоринок”. Якщо ж мав місце помилковий платіж, то, відповідно до договору на касове обслуговування цього рахунку, укладеного між “Запоріжжяобленерго” та “Ощадбанком”, за нашим платіжним дорученням ця фінустанова здійснювала повернення таких коштів платнику. Саме це й відбувалося протягом січня 2019 року, впродовж якого ми повернули споживачам близько 800 тисяч грн. Переплат. Втім у лютому, всупереч вимогам договору, “Ощадбанк” припинив виконувати наші платіжні доручення на повернення таких коштів, – констатував заступник гендиректора ПАТ “Запоріжжяобленерго”.

 

В результаті ПАТ “Запоріжжяобленерго” було позбавлено можливості повернути юридичним споживачам передплату за електроенергію за січень 2019 року.

 

– Наразі фінансування нашої господарськоїї діяльності здійснюється за рахунок тарифу на розподіл електроенергії, встановленого НКРЕКП, і в структурі цього тарифу не закладено жодної копійки на повернення переплат, що утворилися на 01.01.2019. Використовувати ж з цією метою кошти з інших статей витрат ми не маємо права. У ситуації, що склалася, єдиний спосіб повернути нашим клієнтам їхні кошти — змусити “Ощадбанк” виконувати умови договору та наші платіжні доручення. З цією метою ПАТ “Запоріжжяобленерго” звернулося до суду із позовом до АТ “Ощадбанк” про зобовʼязання останнього здійснити переказ коштів з рахунку зі спеціальним режимом використання на користь отримувачів коштів. Розгляд нашого позову призначений на 04.07.2019, – наголосив Михайло ГАВРИЛОВ.

 

За підсумками наради, участь у якій також взяли представники ГО “Бізнес-Союз” “Порада”, було ухвалено рішення підготувати звернення до АТ “Ощадбанк”, НКРЕКП та Ради Оптового ринку електроенергії України з метою розблокувати процес повернення коштів, внесених юридичними споживачами в якості авансових платежів за електроенергію за січень 2019 року.