ПАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує: залазити на електроопори смертельно небезпечно

18 Липня 2019

ПАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує: залазити на опори повітряних ліній електропередач небезпечно для життя та здоров’я.

Днями у мережі з’явилось відео, на якому компанія екстремалів у пошуках гострих відчуттів та гарних кадрів залазить на одну із розташованих на о. Хортиця опор переходів ліній електропередач 150кВ через Дніпро, також відомих як «три щогли».

ПАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує: залазити на електроопори категорично забороняється – і не лише тому, що можна впасти із великої висоти. Існує інша реальна небезпека – потрапити під напругу, – про що «герої» вищезгаданого відео, схоже, навіть не здогадуються.

Причому для цього геть не обов’язково торкатися проводів – під напругу можна потрапити, просто наблизившись до них. І що вищої і потужність лінії, то далі від неї слід знаходитися.

До речі, з цієї ж причини також заборонено залазити на дерева, дахи будинків і споруд, над якими проходять повітряні лінії електропередач, та проникати до приміщень трансформаторних підстанцій.

Крім того, за умови технічної несправності (наприклад, пошкодження проводу) сама опора може перетворитися на суцільний провідник струму – і у такому випадку трагічний фінал для її «підкорювачів», на жаль, гарантований.

Замисліться: чи варті ефектні селфі і відео вашого життя?