ПАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує: наближатися до обірваних ліній електропередач – смертельно небезпечно

8 Серпня 2019

Обірвані лінії електропередач становлять безпосередню загрозу не лише здоров’ю, але й життю оточуючих. У зв’язку із тим, що, за прогнозами синоптиків, найближчим часом на території Запорізької області очікуються зливи, що супроводжуватимуться потужними поривами вітру, які можуть спричинити пошкодження повітряних ліній електропередач, ПАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує: наближатися до обірваного або провислого проводу – смертельно небезпечно.

При падінні проводу, що знаходиться під напругою, на землю або на іншу струмопровідну поверхню відбувається розтікання струмів замикання. Якщо в радіусі дії цих струмів опиняється людина, вона потрапляє під так звану крокову напругу та може отримати тяжку – навіть смертельну – електротравму.

Залежно від напруги радіус ураження електрострумом від обірваного дроту, що лежить на землі, може сягати 12 метрів.

У зв’язку із цим ПАТ «Запоріжжяобленерго» застерігає: ніколи, за жодних обставин не наближайтеся до обірваних або провислих проводів повітряних ліній електропередач – тим більше не торкайтеся їх!

Це застереження стосується також і дротів радіотелефонного зв’язку, оскільки вони можуть в окремих місцях контактувати із електричними та слугувати провідником електроенергії.

Якщо Ви виявили обірваний або провислий провід лінії електропередач, організуйте охорону цього місця та негайно повідомте про ситуацію, що склалася, до ПАТ «Запоріжжяобленерго» за номером

  1. 800-504-502.

Дотримуйтесь правил електробезпеки!

Бережіть Ваше здоров’я та життя!