ПАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує: порушення правил експлуатації електроприладів може призвести до трагедії

9 Грудня 2019

Із настанням холодів запоріжці починають активніше користуватися побутовими електроприладами для обігріву помешкань. На жаль, при цьому нерідко порушуються правила електробезпеки, що може спричинити трагедію. За даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, щороку лише по Запорізькій області внаслідок порушення норм експлуатації побутових електроприладів стаються сотні пожеж, переважна частин яких припадає на осінньо-зимовий період.

У зв’язку із тим, що, за прогнозами синоптиків, морози на території Запорізького регіону протримаються протягом тижня, ВАТ «Запоріжжяобленерго» звертається до запоріжців та мешканців області із нагадуванням про необхідність суворо дотримуватися правил безпеки при користуванні побутовими електронагрівальними приладами:

  1. У жодному разі не користуйтеся саморобними електрообігрівачами – це може спричинити електротравму або пожежу.

  2. Використовуйте виключно електрообігрівачі заводського виробництва. При купівлі перевагу варто віддати приладами закритого типу, де нагрівальний елемент поміщений у спеціальну захисну оболонку.

  3. Не встановлюйте електрообігрівачі поруч із легко займистими предметами – портьєрами, завісами, скатертиною тощо, не ставте їх безпосередньо на дерев’яні поверхні, столи або підставки.

  4. Уникайте доторкань до увімкненого електрообігрівача – у разі його несправності ви можете зазнати електротравми.

  5. Не вмикайте у мережу одночасно із електрообігрівачем інші енергоємні електроприлади – це може спричинити перевантаження в мережі та призвести як до пошкодженням електрообладнання, так і до його загоряння.

  6. Вмикати та вимикати із розетки електрообігрівачі слід тільки за допомогою штепсельної вилки, тримаючи її при цьому за ізольовану частину. Витягати вилку з розетки за шнур неприпустимо – це може призвести до обриву шнура, оголення і замикання проводів.

І головне – за жодних обставин не залишайте підключений до мережі електрообігрівач без нагляду – це може стати причиною пожежі.

Обігрівайтесь безпечно!

Бережіть своє здоров’я та життя!