ПАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує правила безпеки під час грози

7 Травня 2018

Згідно інформації гідрометеорологічних служб, найближчими днями над Запорізькою областю очікується проходження грозового фронту. Разом зі зливами та шквальним вітром грози нерідко приносять із собою одне з найнебезпечніших природних явищ – блискавки.

 

За даними статистики від удару блискавкою у світі щорічно гинуть близько 3 тисяч осіб – переважно, люди, що знаходяться під час грози на відкритій місцевості.

 

Крім того, під час грози можливі пошкодження – провисання або обриви – повітряних ліній електропередач. При зіткненні з проводами, що провисають, та навіть при наближенні до обірваних проводів, що лежать на землі, людина може отримати ураження електричним струмом.

 

ПАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує прості правила безпеки під час грози, що допоможуть уникнути нещастя.

 

  • Якщо гроза застала вас просто неба, необхідно негайно піти з високої та відкритої місцини, узлісся, відійти від водоймища. Варто уникати високих дерев, особливо дубів, тополь та соснин. Укриття краще шукати у балці чи в узлоговині, при цьому слід сісти на землю, обхопивши ноги руками. Вимкніть мобільний телефон.
  • Під час грози слід якнайдалі відійти від металевих предметів (електроопори, велосипеду, мотоциклу тощо). Якщо гроза застала вас в автівці, не виходьте з неї, закрийте вікна та опустіть антену радіоприймача.
  • Не підходьте близько до електропроводки, громовідводу, антени, водостоку з даху, не стійте поруч з вікном.
  • Вимкніть вдома усі електроприлади та від’єднайте їх від електромережі, аби уникнути їх можливого виходу із ладу чи загоряння.
  • У разі виявлення обірваного проводу повітряної лінії електропередач не підходьте до нього ближче ніж на 8 м, організуйте охорону території, попередьте всіх про небезпеку наближення та негайно повідомте фахівцям ПАТ «Запоріжжяобленерго» за телефоном 0-800-504-502.

 

Пам’ятайте: слідування цим рекомендаціям допоможе вам уберегти ваше майно, ваше здоров’я і, можливо, навіть ваше життя.