ПАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує правила пожежної безпеки в охоронних зонах електромереж

5 Травня 2017

Із настанням теплої погоди городяни масово виїздять на природу, на пікніки. Шашлик на вогнищі, свіже повітря та весела компанія – проте все це може скінчитися масштабними пошкодженнями ліній електропередач, внаслідок яких енергопостачання можуть бути позбавлені тисячі запорожців та жителів області.

 

Статистика Міністерства енергетики та вугільної промисловості свідчить: наприкінці весни – влітку із встановленням спекотної погоди зростає кількість низових пожеж, від яких можуть постраждати зокрема енергооб’єкти, що, в свою чергу, ставить під загрозу надійність енергозабезпечення територій.

 

Багаття, розкладене поблизу повітряної лінії електропередач, може стати причиною нагрівання проводів або з’єднань на них і, як наслідок, до їх обриву. В результаті створюється аварійна ситуація на лінії, що загрожує місцевим мешканцям знеструмленням. Крім того, обірваний дріт – пряма загроза життю та здоров’ю людей внаслідок ураження електрострумом.

 

Аби відпочинок на природі був безпечним, а енергопостачання – безперебійним, ПАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує запоріжцям про необхідність дотримання правил електробезпеки.

 

Категорично забороняється поблизу ліній електропередач та трансформаторних підстанцій розкладати багаття, спалювати стерню, залишати легкозаймисті матеріали та складати сміття.

 

Під час відпочинку на природі звертайте увагу на наявність поблизу енергетичних об’єктів – можливо, ви знаходитеся в їх охоронній зоні і ризикуєте не лише пошкодити електрообладнання, але й завдати шкоди власному здоров’ю та здоров’ю ваших близьких.

 

Довідка: Охоронна зона ліній електропередач в залежності від їх напруги становить від 10 до 30 м по обидва боки від ліній; трансформаторних підстанцій – не менше 3 м від огорожі або споруди.

 

Якщо ви побачили займання поблизу ліній електропередач, полиште цю зону, щоб уникнути можливого ураження електрострумом, та якомога скоріше повідомте про пожежу рятувальні служби та енергетиків, які на час її гасіння мають знеструмити лінію.

 

Не залишайтесь байдужими та необачними, пам’ятайте: ігнорування елементарних правил електробезпеки може спричинити перебої з енергопостачанням та нанести непоправної шкоди вашому здоров’ю та життю.