ПАТ “Запоріжжяобленерго” нагадує, як збільшити обсяги дозволеної потужності

10 Грудня 2019

З метою підвищення надійності та якості електрозабезпечення споживачів, попередження аварійних ситуацій ПАТ «Запоріжжяобленерго» наразі виконує в м. Бердянськ масові роботи з реконструкції електричних мереж із заміною проводів та опор. Як з’ясувалося під час виконання цих робіт, чимало місцевих жителів свого часу самовільно встановили на своїх будинках прилади обліку електроенергії, що дозволяють її споживання в обсягах, значно вищих за передбачені в укладених із ними договорах на електропостачання.

 

Оскільки подібні дії є порушенням умов договору та створюють небезпеку перевантажень у мережах, ПАТ «Запоріжжяобленерго» звернулося до таких споживачів із вимогою замінити прилади обліку на такі, що відповідають встановленій згідно договору потужності споживання. Втім така цілком законна вимога у частини споживачів викликала невиправдані протести та скарги.

 

У зв’язку із цим ПАТ «Запоріжжяобленерго» вважає за необхідне роз’яснити ситуацію, що склалася.

 

По-перше, роботи, що наразі тривають, передбачають лише заміну голих проводів на самонесучі ізольовані та заміну опор – без збільшення існуючого навантаження житлових будинків місцевих мешканців, зафіксованого в укладених із ними договорах на електропостачання (1,3 – 3кВт).

 

По-друге, дані величини навантаження – 1,3 — 3кВт – передбачені нормами із проектування електрообладнання житлових будинків СН 297-64 та СН 544-82, відповідно до яких свого часу зводилися вищезазначені будинки. Перевищення цих величин може створити таке навантаження на електромережі – як внутрішньобудинкові (проводку), так і зовнішні, – яке електрообладнання не здатне витримати за своїми технічними характеристиками та яке, відповідно, може вивести його з ладу. А пошкодження електрообладнання неминуче призведе до перебоїв в енергозабезпеченні.

 

Щодо ДБН В.2.5-23:2010 «Проектування електрообладнання об’єктів цивільного призначення», згідно з якими навантаження нових житлових будинків при проектуванні складає 5 кВт, на які посилаються окремі споживачі, зазначаємо, що вищевказана норма стосується виключно будівництва нових житлових будинків та не може бути застосована до зведених раніше.

 

Таким чином, вимоги та дії ПАТ «Запоріжжяобленерго» щодо заміни приладів обліку електроенергії на такі, що відповідають зафіксованим у договорах зі споживачами обсягам дозволеної потужності, є абсолютно законними.

 

І, по-третє, тим споживачам м. Бердянськ, які бажають збільшити дозволену потужність, нагадуємо, що процес збільшення потужності вже існуючих споживачів регламентований Кодексом системи розподілу. Зокрема, для розгляду питання збільшення потужності до 16 кВт включно власнику житлового будинку необхідно звернутися із відповідною заявою до Бердянського МРЕМ, а в разі необхідності збільшення потужності понад 16 кВт – до «Єдиного вікна» ПАТ «Запоріжжяобленерго» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Кияшко, 7, каб.101. Зі свого боку ПАТ «Запоріжжяобленерго» гарантує оформлення відповідної документації в найкоротші терміни, а також – у разі необхідності – виконання робіт із реконструкції електромереж Товариства для забезпечення збільшення потужності до рівня, що вимагається.