ПАТ “Запоріжжяобленерго” не є власником електрощитової, в якій днями підліток отримав електротравму

10 Квітня 2019

ПАТ “Запоріжжяобленерго” не є власником електрощитової, в якій позавчора, 8 квітня, підліток отримав електротравму, та не несе відповідальності за її технічний стан.

У вчорашній заяві ПАТ “Запоріжжяобленерго” щодо надзвичайної події, яка мала місце 8 квітня, повідомлялося, що підліток отримав електротравму внаслідок проникнення не до трансформаторної підстанції ПАТ “Запоріжжяобленерго”, а до розташованої на її зовнішній стінці електрощитової — шафи з окремими дверима, – яка знаходиться на балансі гаражно-будівельного кооперативу (далі — ГБК) “Запоріжалюмінбуд”.

 

На жаль, деякі ЗМІ не звернули уваги на цей момент. Втім він є принципово важливим, оскільки, згідно з чинним законодавством, відповідальність за стан електробладнання — у тому числі й електрощитових — покладається на його власника, на балансі якого це електрообладнання знаходиться.

 

У звʼязку із тим, що електрощитова, де був травмований хлопчик, знаходиться на балансі ГБК “Запоріжалюмінбуд”, саме на цю організацію покладається відповідальність за її технічний стан та відповідність вимогам електробезпеки — наявність запірних приладів, попереджувальних знаків тощо.

 

Під час останньої перевірки стану підстанції ПАТ “Запоріжжяобленерго”, на зовнішній стінці якої розташована ця електрощитова, фахівці енергокомпанії не виявили видимих порушень стану останньої — інакше про такі порушення було б повідомлено власника цієї електрощитової — ГБК “Запоріжалюмінбуд”. Втім якщо будь-які непомітні при візуальному огляді порушення мали місце — відповідальність за них покладається не на ПАТ “Запоріжжяобленерго”, а на власника даного електрообладнання.

 

ПАТ “Запоріжжяобленерго” зі свого боку ще раз переконливо просить запоріжців та жителів області памʼятати правила електробезпеки та розʼясняти їх дітям. Їх дотримання — найкраща гарантія від біди.