ПАТ «Запоріжжяобленерго» обмежило енергопостачання санаторію «Великий Луг»

8 Лютого 2018

Вчора, 7 лютого, у другій половині дня ПАТ «Запоріжжяобленерго» обмежило енергопостачання санаторію «Великий Луг» ПрАТ «Приазовкурорт», що є філіалом ПрАТ «Укрпрофздравиця». Причина обмеження – заборгованість за спожиту електроенергію.

За інформацією дирекції з енергозбуту, на сьогодні загальна сума заборгованості санаторію перед ПАТ «Запоріжжяобленерго» становить близько 403 тис. грн..

– «Великий Луг» почав накопичувати борг ще наприкінці осені минулого року. Протягом листопада 2017 – лютого поточного року підприємство сплачує в середньому 10-12% від загального обсягу спожитої електроенергії. Ми неодноразово попереджали керівництво санаторію, що неплатежі за електроенергію згідно із Законом України «Про електроенергетику» (ст. 24) є підставою для обмеження енергопостачання боржника. Більше того – ще місяць тому ПАТ «Запоріжжяобленерго» здійснило «попереджувальне» обмеження поставок електроенергії «Великому Лугу», відключивши від енергоживлення адміністративну будівлю санаторію. Втім, попри всі попереджувальні заходи, жодних конкретних кроків щодо врегулювання ситуації, що склалася, адміністрація санаторію не зробила. Тож кілька днів тому, у відповідності до вимог законодавства, санаторію було направлено повідомлення про обмеження енергопостачання, і вчора – також виключно у межах законодавства – енергопостачання санаторію «Великий Луг» було обмежено, – повідомив директор з енергозбуту ПАТ «Запоріжжяобленерго» Михайло ПРОЧАН.

Він також зазначив, що неплатежі санаторію за електроенергію є не лише прямим порушенням норм та вимог Закону України «Про електроенергетику», але й однією з причин катастрофічної ситуації, що склалася сьогодні у ПАТ «Запоріжжяобленерго».

– Будь-яка недоплата споживачів означає, що наша компанія не зможе у повному обсязі розрахуватися із ДП «Енергоринок». А заборгованість перед «Енергоринком», у свою чергу, є підставою для застосування до енергопостачальника нульового алгоритму, коли, за постановою НКРЕКП, з його рахунків вилучаються абсолютно всі кошти – у тому числі необхідні для виплати заробітної плати. В результаті систематичного застосування подібної практики до ПАТ «Запоріжжяобленерго», на сьогодні в компанії сформувалась заборгованість із зарплатні в обсязі 173 млн. грн.. По суті, в рамках чинного законодавства борги споживачів за електроенергію «погашаються» за рахунок зарплат енергетиків, – наголосив Михайло ПРОЧАН.

За його словами, вчора, після обмеження енергопостачання, керівництву санаторію були запропоновані можливі варіанти вирішення проблеми. Втім ключовою умовою залишається погашення заборгованості за спожиту електроенергію.

– Щойно адміністрація «Великого лугу» приведе свої розрахунки за спожиту електроенергію у відповідність до вимог чинного законодавства, енергопостачання санаторію буде відновлене, – резюмував директор з енергозбуту ПАТ «Запоріжжяобленерго» Михайло ПРОЧАН.