ПАТ «Запоріжжяобленерго» обмежило енергопостачання КП «Докомунгосп» м. Енергодар

27 Вересня 2017

ПАТ «Запоріжжяобленерго» обмежило енергопостачання комунального підприємства «Доркомунгосп» м. Енергодар. Причина – заборгованість за спожиту електроенергію, яку підприємство накопичує із 2011 року.

 

Як повідомив директор з енергозбуту ПАТ «Запоріжжяобленерго» Михайло ПРОЧАН, обмеження енергопостачання боржників за електроенергію є вимогою українського законодавства.

– У статті 26 Закону України «Про електроенергетику» йдеться: «За умови неповної оплати за спожиту електроенергію споживач зобов’язаний обмежити власне електрооспоживання до рівня екологічної броні або повністю його припинити в разі відсутності такої», – констатував Михайло ПРОЧАН.

За його словами, всупереч вимогам законодавства КП «Доркомунгосп», маючи заборгованість у сумі понад 21,8 млн. грн., жодних заходів, спрямованих на обмеження власного енергоспоживання, не вжило.

– В такій ситуації обмежити енергоспоживання споживача-боржника зобов’язана енергопостачальна компанія: згідно з п.7.5 Правил користування електричною енергією (ПКЕЕ), в разі несплати споживачем рахунків, постачальник електроенергії зобов’язаний, попередивши споживача не пізніше ніж за 3 робочих дні, припинити повністю або частково постачання йому електроенергії, – заявив Михайло ПРОЧАН.

Згідно з вимогами ПКЕЕ, 21 вересня ПАТ «Запоріжжяобленерго» направило попередження про обмеження енергопостачання КП «Доркомунгосп» керівництву комунального підприємства та керівництву м. Енергодар, втім жодних конкретних кроків щодо врегулювання ситуації, що склалася, вжито не було. 26 вересня енергопостачання КП «Доркомунгосп» у відповідності із чинним законодавством було обмежено.

– Попри те, згідно із Законом України «Про електроенергетику» ми мали право повністю припинити енергопостачання підприємства-боржника – КП «Доркомунгосп», ПАТ «Запоріжжяобленерго» лише обмежило його енергопостачання, залишивши технічну можливість навіть за таких умов забезпечити постачання електроенергії споживачам м. Енергодар. З невідомих нам причин КП «Доркомунгосп» цього не зробило, хоча саме це підприємство несе відповідальність за транспортування та постачання електроенергії на території міста, – наголосив директор з енергозбуту ПАТ «Запоріжжяобленерго» Михайло ПРОЧАН.

 

 

Для довідки:

Згідно зі ст. 24 Закону України «Про електроенергетику»:

  • Енергопостачальники мають право за умови неповної оплати споживачем спожитої електричної енергії обмежити його електроспоживання до рівня екологічної броні електропостачання або за відсутності такої повністю припинити електропостачання споживачу.
  • Енергопостачальник не несе відповідальності за майнову шкоду, заподіяну споживачу або третім особам внаслідок припинення або обмеження електропостачання, здійсненого у встановленому порядку.

Згідно зі ст.. 78 Господарського кодексу України:

  • Комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління.