ПАТ «Запоріжжяобленерго» оперативно відновило енергопостачання населених пунктів, знеструмлених внаслідок аварії на Запорізькій ТЕС

4 Лютого 2021

03 лютого о 19:26 на підстанції «Луч» ПАТ «Запоріжжяобленерго» сталося аварійне відключення трансформатора №1 внаслідок дії системи захисту із двосекундним відключенням повітряної лінії 150кВ між підстанціями «Луч» та «Велика Білозерка» та подальшим автоматичним повторним включенням її протягом 2,5 секунд. Одночасно із цією подією щезла напруга з боку Запорізької ТЕС, що призвело до повного погашення підстанції «Луч» ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

Крім того, на Запорізькій ТЕС повністю знеструмилося обладнання 150кВ внаслідок аварійного відключення автотрансформаторів та блоків №2, 3, 4 на ТЕС, що спричинило повне погашення ще двох підстанцій 150кВ, 12 підстанцій 35кВ та частково погашення 3 підстанцій 35кВ ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

Співробітники ПАТ «Запоріжжяобленерго» ліквідували наслідки відключень на Запорізькій ТЕС, і вже о 20:30 енергопостачання всіх споживачів було повністю відновлено.

 

Щодо причин аварійних відключень на Запорізькій ТЕС, наслідки яких в оперативному порядку усунули фахівці ПАТ «Запоріжжяобленерго», висновки має зробити спеціальна комісія після проведення розслідування.