ПАТ «Запоріжжяобленерго» офіційно заявляє: пожежі на підстанції «Луч» не було

5 Лютого 2021

Вчора, 04 лютого, на сайті Запорізької обласної державної адміністрації з`явилась новина щодо засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під заголовком «Спеціальна робоча група вивчатиме причини аварії на Запорізькій ТЕС» (https://www.zoda.gov.ua/news/54033/spetsialna-robocha-grupa-vivchatime-prichini-avariji-na-zaporizkiy-tes.html).

 

Дана публікація містить недостовірну інформацію щодо обставин аварії, зокрема, зазначається наступне: «Ввечері 3 лютого на підстанції «Луч» ПАТ «Запоріжжяобленерго» сталося аварійне відключення трансформатора №1. Виникла пожежа».

 

ПАТ «Запоріжжяобленерго» офіційно заявляє: ЖОДНОЇ ПОЖЕЖІ НА ЦІЙ ПІДСТАНЦІЇ НЕ БУЛО, – та сподівається, що Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА найближчим часом виправить зазначену вище прикру помилку.

 

Нагадаємо:

 

03 лютого о 19:26 на підстанції «Луч» ПАТ «Запоріжжяобленерго» сталося аварійне відключення трансформатора №1 внаслідок дії системи захисту із двосекундним відключенням повітряної лінії 150кВ між підстанціями «Луч» та «Велика Білозерка» та подальшим автоматичним повторним включенням її протягом 2,5 секунд. Одночасно із цією подією щезла напруга з боку Запорізької ТЕС, що призвело до повного погашення підстанції «Луч» ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

Крім того, на Запорізькій ТЕС повністю знеструмилося обладнання 150кВ внаслідок аварійного відключення автотрансформаторів та блоків №2, 3, 4 на ТЕС, що спричинило повне погашення ще двох підстанцій 150кВ, 12 підстанцій 35кВ та частково погашення 3 підстанцій 35кВ ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

Співробітники ПАТ «Запоріжжяобленерго» ліквідували наслідки відключень на Запорізькій ТЕС, і вже о 20:30 енергопостачання всіх споживачів було повністю відновлено.