ПАТ «Запоріжжяобленерго» повернуло переплати побутовим споживачам

19 Березня 2019

ПАТ «Запоріжжяобленерго» повернуло побутовим споживачам переплати за електроенергію, спожиту до кінця 2018 року, а також оплату за електроенергію, помилково перераховану ними на рахунки компанії протягом січня-лютого 2019.

 

Як повідомив директор з енергозбуту ПАТ “Запоріжжяобленерго” Віктор МІТЧЕНКО, відповідно до Закону України “Про ринок електричної енергії”, з 01 січня 2019 року на ПАТ “Запоріжжяобленерго” покладені функції Оператора системи розподілу. Постачанням електроенергії — тобто, її продажем споживачам, згідно з цим самим Законом, від початку поточного року займаються компанії-Постачальники електроенергії, у тому числі й Постачальник універсальних послуг — компанія, що постачає електроенергію за регульованим державою тарифом населенню та малим непобутовим споживачам. На території Запорізької області ця функція покладена на ТОВ “Запоріжжяелектропостачання”.

 

— Станом на кінець 2018 року у багатьох побутових споживачів були переплати за електроенергію. До того ж, частина населення і після 01.01.2019 помилково продовжувала сплачувати за електроенергію не ТОВ “Запоріжжяелектропостачання”, а наші компанії. Оскільки ці кошти надходили (і надалі надходять) на рахунок зі спеціальним режимом використання, до якого ПАТ “Запоріжжяобленерго” не має безпосереднього доступу, процес повернення цих коштів виявився більш тривалим, аніж нам хотілося б, — заявив Віктор МІТЧЕНКО.

 

Зважаючи на те, що “Ощадбанк” відмовився здійснювати операції повернення переплат із вищезазначеного рахунку, ПАТ “Запоріжжяобленерго” було ухвалено рішення повернути їх побутовим споживачам із власних коштів.

 

— Попри складне фінансове становище нашої компанії, було виділено близько 48 мільйонів грн. для повернення населенню переплат, що мали місце на кінець 2018 року, а також оплат за спожиту електроенергію, що були помилково перераховані на наші рахунки протягом січня-лютого 2019. На сьогодні ці кошти повернено нашим побутовим споживачам шляхом переведення на їхні особові рахунки у ТОВ “Запоріжжяелектропостачання”, — зазначив Віктор МІТЧЕНКО.

 

Увага: для населення (як споживача універсальних послуг) оплата за електроенергію, спожиту з початку 2019 року, здійснюється на рахунки компанії-постачальника універсальних послуг на території Запорізької області ТОВ “Запоріжжяелектропостачання”. На рахунки ПАТ “Запоріжжяобленерго” приймається оплата виключно в рахунок погашення заборгованості за електроенергію за попередні періоди (до кінця 2018 року).