ПАТ «Запоріжжяобленерго» проводить Місячник добровільної відмови від розкрадань електроенергії

30 Березня 2018

ПАТ «Запоріжжяобленерго» оголошує про проведення з 1 квітня до 1 травня 2018 року Місячника добровільної відмови від розкрадань електроенергії.

Як пояснили в дирекції з фінансово-економічної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго», з початку поточного року компанія посилила контроль за дотриманням споживачами Правил користування електроенергією – у тому числі за недопущенням її безоблікового використання. Лише з початку 2018 року отримано інформацію про більш ніж 130 випадків розкрадання електроенергії. В результаті відпрацювання цієї інформації складені Акти про порушення на загальну суму 1 450 988 грн.

– Приховані проводки, магніти на лічильниках, накиди, високочастотні генератори та самовільні приєднання до мереж – далеко не повний перелік хитрощів, до яких вдаються несумлінні споживачі, аби «заощадити» на електроенергії. Ситуації доходить до абсурду, коли вартість обладнання, яке купують для «економії», перевищує вартість електроенергії, що споживається протягом року – а інколи й 3-5 років, – повідомив директор з фінансово-економічної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олексій ПАШИН.

Він також зазначив, що, згідно з чинним законодавством, у випадку виявлення факту розкрадання електроенергії, споживачу доведеться сплатити так звані донарахування за безобліково спожиту електроенергію (штраф). Причому сума цього штрафу – а обчислюється він згідно із затвердженою НКРЕ методикою – може у кілька разів перевищувати «економію» від розкрадань.

– У подібних випадках для побутових споживачів штраф може сягати десятків тисяч гривень, для споживачів-юридичних осіб донарахування можуть вимірюватися вже сотнями тисяч. До того ж, за розкрадання електроенергії передбачена не лише адміністративна, але й кримінальна відповідальність. Наприклад, власник бази відпочинку «Хуторок» за самовільне приєднання до мереж ПАТ «Запоріжжяобленерго» був оштрафований на 1 млн. 327 тис. грн., плюс проти нього було відкрите кримінальне провадження за ст.. 1881 Кримінального кодексу України «розкрадання води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання», що передбачає максимальне покарання у вигляді трьох років позбавлення волі, – констатував Олексій ПАШИН.

Втім тепер у порушників Правил користування електроенергією з’явилась можливість добровільно відмовитися від розкрадань електроенергії, уникнувши при цьому фінансових збитків та кримінальної відповідальності.

– З 1 квітня до 1 травня 2018 року ПАТ «Запоріжжяобленерго» проводить Місячник добровільної відмови від розкрадань електроенергії. В цей період будь-який споживач може звернутися до нас із проханням привести схему його енергоспоживання у відповідність до Правил користування електроенергією за телефоном

(061) 225-38-43.

Наші фахівці виїдуть за вказаною адресою та усунуть порушення, що мають місце, не фіксуючи при цьому самий факт розкрадання електроенергії. ПАТ «Запоріжжяобленерго» гарантує, що у випадку добровільної відмови від розкрадання електроенергії та здачі засобів її розкрадання, до порушників не застосовуватимуться жодні санкції. Місячник добровільної відмови від розкрадань електроенергії – реальний спосіб для порушників привести своє енергоспоживання у відповідність до вимог законодавства, уникнувши при цьому адміністративної та кримінальної відповідальності, – наголосив директор з фінансово-економічної безпеки ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олексій ПАШИН.