ПАТ «Запоріжжяобленерго» проводить модернізацію електромереж в Космічному мікрорайоні м. Запоріжжя

4 Лютого 2020

З метою підвищення якості та надійності енергозабезпечення Оператор системи розподілу (далі — ОСР) ПАТ «Запоріжжяобленерго» проводить модернізацію електромереж в приватному секторі Космічного мікрорайону м. Запоріжжя — селищах Першотравневе та Друготравневе.

 

Як повідомили в технічній дирекції ОСР, мережі в цьому секторі проектувалися та споруджувалися у 60-70-х роках минулого століття, згідно из тодішніми нормами та стандартами. Втім відтоді кількість електроприладів у пересічній запорізькій родині суттєво збільшилась, відповідно, зросло й навантаження на мережі — аж до перевищення в години пік рівня, на який вони розраховані за своїми технічними характеристиками.

 

– Аби вирішити цю проблему, наша компанія восени 2019 року розпочала масштабні роботи із модернізації електромереж, які тривають і сьогодні. Здійснюється заміна старих так званих «голих» проводів на нові СІПи — самонесучі ізольовані. Такі проводи добре захищені від механічних пошкоджень та несприятливого впливу погоди й довколишнього середовища та мають термін експлуатації 50 років. Також виконується заміна електроопор, встановлюються виносні шафи обліку електроенергії, – розповів заступник технічного директора з розподільчих мереж ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олександр КРАСОВСЬКИЙ.

 

На жаль, для проведення подібних робіт ОСР вимушений здійснювати адресне короткочасне відключення енергопостачання, що викликає нарікання з боку місцевих маешканців. Більша частина скарг повʼязані із тим, що в багатьох з них встановлені опалювальні котли, які без електроживлення не працюють.

 

– Ми розуміємо, що повʼязані із проведенням ремонтних робіт перерви в енергопостачанні створюють для наших клієнтів певні незручності. Втім у даному випадку невідкладна модернізація мереж — єдиний шлях підвищити якість енергозабезпечення та попередити серйозні порушення в роботі електрообладнання, які неминуче виникли б через перевантаження в мережах, – констатував Олександр КРАСОВСЬКИЙ.

 

За його словами, подібні порушення зрештою призвели б до масштабних пошкоджень електромереж та, як наслідок, тривалих перерв в енергопостачанні.

 

– Разом із тим, оскільки через введення карантину в запорізьких школах від сьогодні діти шкільного віку сидять по домівках, ПАТ «Запоріжжяобленерго» перегляне графіки виконання ремонтних робіт у Космічному мікрорайоні таким чином, аби звести до мінімуму тривалість відключень електроенергії, – наголосив заступник технічного директора ПАТ «Запоріжжяобленерго».