ПАТ «Запоріжжяобленерго» проводить модернізацію мереж Шевченківського району м. Запоріжжя

2 Липня 2020

З метою підвищення якості та надійності електрозабезпечення ПАТ «Запоріжжяобленерго» проводить роботи із реконструкції та модернізації електромереж в приватному секторі Шевченківського району м. Запоріжжя (вулиці Військбуд, Стартова, Затишна, Радищева, Незалежності).

 

Як повідомили в технічній дирекції «Запоріжжяобленерго», на баланс енергокомпанії ці мережі були передані кілька років тому у вкрай зношеному стані.

 

– Роботи із ремонту та експлуатації мереж для їх підтримки в робочому стані попереднім власником практично не виконувались. Навіть більше — виконувати такі роботи в принципі було вкрай складно, оскільки деякі електроопори були розташовані безпосередньо на приватних подвірʼях. Як наслідок — ця ділянка після прийняття мереж на наш баланс стала справжнім «головним болем» щодо якості енергопостачання, – розповідає заступник технічного директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олександр КРАСОВСЬКИЙ.

 

Електрообладнання тут не лише сильно зношене, але й застаріле з технічної точки зору — адже від того моменту, коли ці мережі проектувалися та прокладалися, енергоспоживання у пересічній родині суттєво збільшилося — відповідно, зросло й навантаження на мережі — аж до рівня, на який вони просто не розраховані. Тому для забезпечення належної якості енергопостачання було ухвалено рішення провести їх реконструкцію та модернізацію.

 

– Роботи розпочалися минулого місяця. Загалом в рамках цього проекта планується замість старих — подекуди ще деревʼяних — встановити (у тому числі із перенесенням на інше місце) 43 нові електроопори. Також передбачена заміна 1130 метрів звичайного голого проводу на самонесучий ізольований — так званий СІП. Такий провід вирізняється підвищеною міцністю, стійкістю до погодних примх та безпекою в експлуатації. На сьогодні частина робіт вже виконана — замінено 26 опор та 350 м проводу, – констатував головний інженер Запорізьких міських електромереж ПАТ «Запоріжжяобленерго» Дмитро ЯЗЛОВСЬКИЙ.

 

Завершити роботи планується до кінця липня. Нагадаємо, що раніше — у березні — ПАТ «Запоріжжяобленерго» завершило модернізацію електромереж в селищах Першотравневе та Друготравневе м. Запоріжжя. Загалом на поточний рік заплановано провести реконструкцію мереж на 13 обʼєктах Запорізької області.

 

Дивіться більше фото на нашій сторінці у Facebook