ПАТ «Запоріжжяобленерго» продовжує реконструкцію електромереж у селищі Чкалове м. Запоріжжя

27 Січня 2022

ПАТ «Запоріжжяобленерго» продовжує реконструкцію електромереж у приватному секторі м. Запоріжжя. Наразі роботи тривають у так званому селищі Чкалове – на межі Комунарського та Шевченківського районів.

 

У Запоріжжі більша частина кластерів приватних домоволодінь – разом із системою їхнього енергозабезпечення – була споруджена у 60-70-ті роки минулого століття. На той час найбільш енергоємною технікою в оселі була, напевно, праска, і саме із розрахунку на таке помірне навантаження й проектувалися тоді електромережі.

 

Сучасні ж домоволодіння споживають електроенергії більше у кілька разів, бо оснащені не лише пральними машинами, електродуховками та бойлерами, але й у більшості своїй – електричними котлами опалення. Тож навантаження на тамтешні електромережі так само у рази перевищує рівень, передбачений їхніми технічними характеристиками. Як наслідок – у мережах виникають технологічні порушення, що негативно позначаються на якості напруги та спричиняють перерви в електропостачанні.

 

Аби мешканці приватного сектору могли користуватися сучасними електроприладами і при цьому мали надійне та якісне енергопостачання, ПАТ «Запоріжжяобленерго» розробило та реалізовує програму модернізації електромереж. Протягом 2020-2021 років такі роботи були проведені у селищах Першотравневе та Друготравневе Комунарського району м. Запоріжжя, а також у Військмістечку Шевченківського району.

 

Наразі триває реконструкція електромереж у селищі Чкалове: технічно та морально застарілі голі проводи повітряних ліній електропередач замінюють на СІПи – самонесучі ізольовані проводи, що не лише вирізняються здатністю витримувати більші навантаження, але й більш безпечні в експлуатації. Паралельно здійснюється виніс приладів обліку електроенергії на фасади будівель, аби контролери могли знімати їхні покази, не заходячи до будинків та не турбуючи при цьому господарів.

 

Оскільки запланований на цей рік загальний обсяг робіт із реконструкції електромереж по м. Запоріжжя – рекордний у порівнянні із попередніми роками, – для його реалізації недостатньо сил виключно персоналу енергокомпанії. Тож до модернізації мереж у с. Чкалове – із дотриманням усіх тендерних процедур, передбачених чинним законодавством, – залучена підрядна організація.

 

За технікою безпеки подібні роботи категорично заборонено виконувати «під напругою», тож пов’язаних із ними перерв в енергопостачанні, на жаль, уникнути неможливо. Втім ці тимчасові незручності сьогодні дозволять на майбутнє уникнути більш тривалих аварійних відключень електроенергії та забезпечити якісне й надійне енергопостачання.

 

Інформацію щодо відключень електроенергії, пов’язаних із проведенням планових робіт з ремонту, експлуатації та модернізації електромереж, шукайте на сайті ПАТ «Запоріжжяобленерго» за посиланням: Планові відключення електроенергії.

 

Також інформацію щодо значних планових або аварійних перерв в електропостачанні можна отримати, підписавшись на телеграм-канал ZOE_Alarm за посиланням: https://t.me/zoe_alarm.