ПАТ «Запоріжжяобленерго» просить владу та правоохоронців втрутитися у ситуацію із ТОВ «Компанія Будальянс»

21 Січня 2019

ПАТ «Запоріжжяобленерго» просить владу та правоохоронні органи задіяти всі наявні у їх розпорядженні важелі впливу на ТОВ «Компанія Будальянс», з вини якого без енергопостачання залишились мешканці будинку по вул. Бородинська 1В.

16 січня працівники ПАТ «Запоріжжяобленерго» здійснили відключення від енергопостачання об’єкта споживача-юридичної особи – ТОВ «Компанії Будальянс» – за адресою м. Запоріжжя, вул. Бородинська 1В, через небажання цього абонента погашати заборгованість зі електроенергію, що утворилася внаслідок порушення Правил користування електроенергією.

Ще у 2016 році у ТОВ «Компанія Будальянс» за цією адресою внаслідок порушення Правил користування електроенергією утворилася заборгованість перед ПАТ «Запоріжжяобленерго» у розмірі понад 997,5 тис. грн., – повідомив заступник генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» Михайло ГАВРИЛОВ.

«Будальянс» намагався оскаржувати вимоги енергокомпанії у суді, але – марно. 02 серпня 2018 року Господарський суд Запорізької області ухвалив рішення на користь ПАТ «Запоріжжяобленерго», зобов’язавши «Будальянс» виплатити енергопостачальнику 997 589,14 грн.

– Проте керівництво «Будальянс» до сьогодні не виконало це судове рішення, хоча й було поінформовано про те, що заборгованість за електроенергію є підставою для припинення її постачання. До того ж, від своєчасних розрахунків споживачів і ПАТ «Запоріжжяобленерго» напряму залежить рівень розрахунків енергокомпанії із ДП «Енергоринок» – і саме цей показник сьогодні визначає, чи матимуть енергетики кошти для забезпечення надійного енергопостачання всієї Запорізької області, – наголосив Михайло ГАВРИЛОВ.

З огляду на вимоги законодавства та небажання споживача їх виконувати, було ухвалено рішення про припинення його енергозабезпечення, про що було направлено у передбачені нормативними документами строки відповідне попередження.

– На жаль, заручниками ігнорування «Будальянсом» вимог законодавства та рішення суду стали мешканці будинку. Їх представники звернулись до ПАТ «Запоріжжяобленерго» із проханням відновити енергопостачання цієї будівлі, втім наразі у нас відсутні для цього будь-які правові підстави. У відповідності до законодавства постачання електроенергії можливе лише за наявності відповідного договору – а договору із мешканцями або ж із об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку по вул. Бородинська 1В у нас немає. Єдиний договір за цією адресою укладений із ТОВ «Компанія Будальянс», і до того часу, як цей споживач не оплатить визнану судом суму донарахувань за порушення ним правил користування електроенергією, у ПАТ «Запоріжжяобленерго» немає юридичних підстав для відновлення енергопостачання цього об’єкта, – констатував заступник гендиректора енергокомпанії.

– ПАТ «Запоріжжяобленерго» просить владу та правоохоронців втрутитися у ситуацію, що склалася, та змусити «Будальянс» якомога скоріше погасити заборгованість за електроенергію. Це дасть «Запоріжжяобленерго» можливість відновити енергозабезпечення будинку, – підсумував Михайло ГАВРИЛОВ.