ПАТ «Запоріжжяобленерго» реконструювало аварійні електромережі на Федотовій косі

23 Червня 2021

ПАТ «Запоріжжяобленерго» завершило роботи із реконструкції аварійних електромереж на Федотовій косі, забезпечивши надійне енергопостачання закладів відпочинку с. Степок та острову Бірючий.

 

Ця ділянка Федотової коси щороку потерпає від сезонних штормів, коли море, розливаючись, затоплює десятки метрів прибережної зони.

 

– При цьому наші лінії електропередач опиняються у зоні підтоплення, ґрунт під електроопорами розмивається, що подекуди призводить до їх падіння та обриву проводів, – пояснює технічний директор ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

Саме так виникла аварійна ситуація у жовтні минулого року, коли через падіння електроопор у прибережній зоні острів Бірючий близько двох діб залишався без енергопостачання. Тоді бази відпочинку вже не працювали, тож наслідки для споживачів були малопомітні. Якби ситуація повторилася у розпал курортного сезону, відпочинок був би зіпсований.

 

– Ми мусили вжити термінових заходів, аби убезпечити курортний сезон від зриву. Було ухвалено рішення здійснити реконструкцію місцевих електромереж, перемістивши повітряні лінії подалі від узбережжя. Для цього наші фахівці за межами зони підтоплення встановили нові електроопори – загалом 59 штук, – виконали на них підвіс проводів ліній електропередачі та поєднали реконструйовану лінію із підстанцією «Степок», спорудивши нову ділянку, – зазначив очільник технічної дирекції енергокомпанії.

 

До кінця року енергетики планують реалізувати ще кілька проєктів щодо підвищення надійності енергозабезпечення курортів Азовського узбережжя – реконструкція підстанцій, повітряних ліній, ТП та розподільчих пристроїв. Втім, чи справдяться ці плани, великою мірою залежить від споживачів електроенергії.

 

– Окремі власники закладів відпочинку, які передусім мали б бути зацікавлені у розвитку електромереж, є головною для цього перепоною. Йдеться про «хитрунів», які задля прибутку вдаються до крадіжок електроенергії. Від наслідків їхніх протизаконних дій потерпають і «Запоріжжяобленерго», що недоотримує кошти, необхідні для реконструкції та модернізації електрообладнання, і споживачі – і, зрештою, самі правопорушники. Приміром, Якимівський РЕМ за кошти, втрачені минулого року через крадіжки електроенергії (втрати склали близько 3 млн.кВт.годин), міг би модернізувати десятки кілометрів повітряних ліній електропередачі, замінивши старий провід на сучасний самоізольований (СІП), встановивши нові опори та реконструювавши кілька ТП та РП, – констатував технічний директор ПАТ «Запоріжжяобленерго».

 

Аби запобігти розкраданням електроенергії, ПАТ «Запоріжжяобленерго» проводить систематичні перевірки електроустановок споживачів. Тільки від початку поточного року по Якимівському МРРЕМ було виявлено порушень на суму майже 1 млн. 170 тис. грн..

 

1 червня стартував черговий етап рейдової роботи з метою перевірки на предмет дотримання вимог законодавства в електроенергетиці баз відпочинку, готелів та пансіонатів.

 

Власникам закладів–порушникам доведеться компенсувати вартість вкраденої ними електроенергії, що розраховується за затвердженими НКРЕКП Правилами роздрібного ринку електроенергії. Крім того, за подібні правопорушення передбачена також кримінальна відповідальність (ст. 188 КК України).

 

(Більше фото – на нашій фейсбук-сторінці: перейти до фото)