ПАТ «Запоріжжяобленерго» скоротило заборгованість із заробітної плати

31 Серпня 2018

ПАТ «Запоріжжяобленерго» протягом липня-серпня скоротило заборгованість із заробітної плати на 20%.

 

Станом на 01.07.2018 заборгованість із заробітної плати перед співробітниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» становила 351 млн. грн. Складна фінансова ситуація спричинила кадрову кризу – на початок липня з компанії звільнились 30% персоналу – у тому числі оперативно-технічного, безпосередньо задіяного в процесі забезпечення енергопостачання та усунення аварійних ситуацій.

 

– Як такий борг із заробітної плати утворився внаслідок неповних розрахунків ПАТ «Запоріжжяобленерго» із ДП «Енергоринок», що стало для НКРЕКП підставою для застосування до нашої компанії так званого «нульового» алгоритму, який де-факто вилучав з її рахунків абсолютно всі кошти – у тому числі й необхідні для виплати заробітної плати. Тому основні зусилля адміністрація сконцентрувала, в першу чергу, на забезпеченні 100%-их поточних розрахунків із «Енергоринком» та врегулюванні заборгованості, що утворилася раніше, – повідомила в.о. генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олена АНГЕЛОВА.

 

В результаті заходів, яких вживала адміністрація, за підсумками червня 2018 р. ПАТ «Запоріжжяобленерго» вийшло на повні розрахунки із ДП «Енергоринок», і НКРЕКП вперше від початку поточного року встановила для енергокомпанії адекватний розрахунковий алгоритм.

 

– На жаль, розрахунковий алгоритм – хоча він, безсумнівно, краще, ніж «нульовий» – не дає можливості погасити одразу всі борги, оскільки розрахований таким чином, аби забезпечити покриття лише поточних витрат. І хоч би як адміністрація заощаджувала, сума, що протягом місяця надходить на рахунки «Запоріжжяобленерго» в рамках розрахункового алгоритму, набагато менша за загальну заборгованість із заробітної плати. Жодних інших спеціальних «траншей». «субвенцій» і т.ін. ніхто для ПАТ «Запоріжжяобленерго» не виділив – і навряд чи виділить, оскільки це не передбачено чинним законодавством, – наголосила Олена АНГЕЛОВА.

 

Тим не менш, протягом двох місяців (липень-серпень 2018) роботи в умовах розрахункового алгоритму ПАТ «Запоріжжяобленерго» вдалося скоротити заборгованість із заробітної плати на 67 млн.грн., або майже на 20% – до 284 млн. грн. (станом на 30.08.2018).

 

– Адміністрація «Запоріжжяобленерго» робить – і надалі робитиме – все від неї залежне для стабілізації ситуації в компанії та забезпечення безперервного енергопостачання області напередодні осінньо-зимового сезону. Втім така стабілізація буде можливою лише за умови своєчасних та повноцінних розрахунків наших споживачів за електроенергію – тільки в такому випадку ПАТ «Запоріжжяобленерго» зможе забезпечити платежі в «Енергоринок» у повному обсязі та претендувати на розрахунковий алгоритм. Іншими словами, сьогодні саме від наших споживачів великою мірою залежать і зарплата енергетиків, і надійність енергозабезпечення Запорізького регіону в цілому, – резюмувала в.о. генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олена АНГЕЛОВА.