Перевантаження в електромережах спричиняють відключення електроенергії, пошкодження електроприладів та пожежі

15 Січня 2021

ПАТ «Запоріжжяобленерго» нагадує: перевантаження в електричних мережах спричиняють відключення електроенергії, вихід з ладу побутових електроприладів внаслідок стрибків напруги і навіть можуть стати причиною загоряння.

 

За прогнозами синоптиків завтра по всій Україні і в Запорізькій області зокрема очікується різке зниження температури – до ‑20 С0. На тлі низьких температур традиційно збільшується споживання електроенергії – як в будинках, обладнаних електрокотлами, так і в помешканнях із центральним опаленням, власники яких, прагнучи створити комфортну температуру, вмикають електрообігрівачі. При цьому навантаження на електромережі зростає до критичних величин – аж до їх пошкодження та виходу із ладу.

 

– Будь-які електромережі – і розподільні, що належать ПАТ «Запоріжжяобленерго», і внутрішньобудинкові у багатоквартирних будинках, і навіть електропроводка в квартирах – за своїми технічними характеристиками розраховані на певний обсяг енергоспоживання. Якщо цю максимально допустиму величину перевищено, вони виходять із ладу, – пояснює технічний директор ПАТ «Запоріжжяобленерго» Олександр КРАСОВСЬКИЙ.

 

Наслідки можуть бути вельми плачевні – від масових відключень електроенергії внаслідок технологічних порушень в розподільних мережах – до загорянь через перегрів електропроводки в квартирі. Не кажучи вже про такий «бонус», як стрибки напруги, що можуть вивести з ладу побутові електроприлади.

 

У зв`язку із цим ПАТ «Запоріжжяобленерго» просить запоріжців та жителів області за можливості регулювати власне споживання електроенергії, не виходячи за межі дозволеної потужності.

 

– Не користуйтеся кількома енергоємними електроприладами одночасно. Якщо Ви увімкнули обігрівач, утримайтеся на час його роботи від користування праскою, мікрохвильовкою чи бойлером. Користуйтеся цими приладами не одночасно, а по черзі – це допоможе не лише уникнути відключень електроенергії, але й, можливо, запобігти трагедії, – закликав технічний директор ПАТ «Запоріжжяобленерго».