Поговоріть із дітьми про електробезпеку!

12 Березня 2020

У зв’язку із впровадженням трьохтижневого карантину, протягом якого школярі перебуватимуть вдома – інколи без нагляду дорослих – ПАТ “Запоріжжяобленерго” просить батьків поговорити зі своїми дітьми про електробезпеку та нагадати їм кілька базових правил:

 

Основні Правила електробезпеки для дітей:

 

Перше. За жожних обставин не можна торкатися обірваного електропроводу.

 

Друге. Наближатися до проводу, що лежить на землі, на відстань, ближчу за 12 метрів — смертельно небезпечно. Якщо ти не помітив та випадково опинився ближче за цю відстань, постав ноги разом та відстрибуй у бік на зведених разом ногах. Якщо ти намагатимешся відійти звичайним чином, або ж відбігти, ти можеш потрапити під так звану «крокову напругу» та зазнати ураження електрострумом.

 

Третє. Ніколи, за жодних обставин не залазь до трансформаторних підстанцій. Спроба «погратися» у таких приміщеннях може закінчитися трагедією.

 

Четверте. Тим, хто полюбляє лазати по деревах, нагадуємо: дерева, що ростуть поблизу ліній електропередач, є провідниками електроенергії. Тож здиратись на такі дерева небезпечно — адже можна потрапити під напругу. Під час дощу вірогідність такого нещастя зростає майже до 100%.

 

Пяте. Смертельно небезпечні будь-які спроби втручання в роботу побутових електроприладів. Якщо у тебе в квартирі перегоріла лампочка, не намагайся самостійно її замінити. Адже якщо у цей момент прилад виявиться увімкненим, ти можеш зазнати ураження електрострумом.

 

Шосте. Не намагайся лагодити електроприлади, що вийшли з ладу — навіть якщо це улюблений електрочайник твоєї мами. Адже будь-яка помилка у схемі живлення може спричинити коротке замикання та навіть призвести до пожежі, не кажучи вже про загрозу ураження електрострумом.