Подбайте про безпеку ваших дітей!

25 Жовтня 2021

Канікули — час не лише відпочинку школярів, але й підвищеного ризику, адже саме під час канікул діти часто вимушено залишаються без нагляду дорослих.

У зв’язку із цим ПАТ «Запоріжжяобленерго» переконливо просить батьків нагадати дітлахам про необхідність дотримання правил електробезпеки: 5-10 хвилин, витрачених на розмову із дитиною, можливо, допоможуть зберегти її здоров’я і життя.

Основні Правила електробезпеки для дітей:

Перше. За жодних обставин не можна торкатися обірваного електропроводу.

Друге. Наближатися до проводу, що лежить на землі, на відстань, ближчу за 12 метрів — смертельно небезпечно. Якщо ти не помітив та випадково опинився ближче за цю відстань, постав ноги разом та відстрибуй у бік на зведених разом ногах. Якщо ти намагатимешся відійти звичайним чином, або ж відбігти, ти можеш потрапити під так звану «крокову напругу» та зазнати ураження електрострумом. Запам’ятай: краще кілька секунд виглядати смішним, але залишитися живим та здоровим, аніж загинути чи решту життя залишатися інвалідом.

Третє. Ніколи, за жодних обставин не залазь до трансформаторних підстанцій. Спроба «погратися» у таких приміщеннях може закінчитися трагедією.

Четверте. Тим, хто полюбляє лазати по деревах, нагадуємо: дерева, що ростуть поблизу ліній електропередач, є провідниками електроенергії. Тож здиратись на такі дерева небезпечно — адже можна потрапити під напругу. Під час дощу вірогідність такого нещастя зростає майже до 100%.

П’яте. Смертельно небезпечні будь-які спроби втручання в роботу побутових електроприладів. Якщо у тебе в квартирі перегоріла лампочка, не намагайся самостійно її замінити. Адже якщо у цей момент прилад виявиться увімкненим, ти можеш зазнати ураження електрострумом.

Шосте. Не намагайся лагодити електроприлади, що вийшли з ладу — навіть якщо це улюблений електрочайник твоєї мами. Адже будь-яка помилка у схемі живлення може спричинити коротке замикання та навіть призвести до пожежі, не кажучи вже про загрозу ураження електрострумом.