Порушення правил електробезпеки може спричинити трагедію

9 Квітня 2019

ПАТ “Запоріжжяобленерго” нагадує: порушення правил електробезпеки може спричинити трагедію.

 

Трагедією ледь не скінчилося порушення правил електробезпеки підлітком 14 років. Вчора, 8 квітня, у другій половині дня, він пошкодив замок та проник до електрощитової, розташованої на зовнішній стінці трансформаторної підстанції ПАТ “Запоріжжяобленерго” в районі Аркового мосту. Дана щитова знаходиться на балансі гаражно-будівельного кооперативу “Запоріжалюмінбуд”. І ТП, і щитова були закриті на замок, мали усі необхідні відповідно до вимог нормативних документів забороняючі знаки.

 

За попередньою інформацією, зламавши замок електрощитової, підліток голіруч торкнувся до запобіжників всередині, в результаті чого отримав електротравму та був ушпиталений. Як він сам пізніше зізнався, він “хотів подивитися на запобіжник”.

 

Також внаслідок пошкодження обладнання щитової вийшла з ладу кабельна лінія електропередач ПАТ “Запоріжжяобленерго”, при цьому без енергозабезпечення залишилася частина споживачів Правого берега.

 

Наразі постраждали знаходиться в лікарні, поліція проводить розслідування, претензій до ПАТ “Запоріжжяобленерго” на даному етапі немає.

 

У звʼязку з цим інцидентом ПАТ “Запоріжжяобленерго” ще раз нагадує: проникати до електрощитових шаф, приміщень трансформаторних та розподільчих підстанцій категорично заборонено — це становить безпосередню загрозу життю та здоровʼю.

 

ПАТ “Запоріжжяобленерго” також просить батьків нагадати своїм дітям основні правила електробезпеки:

 

1. За жодних обставин не можна наближатися до обірваних дротів, тим більше — торкатися їх.

 

2. Категорично заборонено проникати до трансформаторних підстанцій та шаф електрощитових — це може скінчитися трагедією.

 

3. Заборонено підійматися на дахи та дерева, розташовані поблизу повітряних ліній електропередач — ви можете потрапити під напругу. Особливо ж ризик зростає під час дощу.

 

4. Не можна запускати повітряних зміїв, літачки та інші “літальні апарати” поблизу повітряних ліній електропередач, а також розкладати під ними багаття!

 

Шановні запоріжці! Дотримуйтеся правил електробезпеки самі та розʼяснюйте їх дітям — цінуйте їх та власні життя і здоровʼя.